Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elsősorban azoknak akik...

Elsősorban azoknak akik rákból gyógyultak?

Figyelt kérdés

Emberek... a 2011-es év nekem már rosszul kezdődött..

ugyanis a nagybátyámat 2010. december 31.-én elvitte a mentő,mivel véreset pisilt.. nem sokkal később veserákot állapítottak meg nála,amit pár héttel később eltávolítottak,de a műtét előtt figyelmeztették a családot,hogy 50% esélye van a túlélésre... eltávolították a vesét,fél gyerekfej nagyságú daganat volt rajta. 6 liter vért vesztett.

A műtét után rendkívül gyorsan felépült,haza is engedték. Később elmentek kontroll vizsgálatra és sajnos egy rosszt hírt kaptak az orvosoktól... áttétes tüdőrák...

Nagyon elkeseredtünk... pár hete elkezdett fájni a háta,eleinte nem volt nagy fájdalma,most már nem tud felállni. Hétfőn elmentek ultrahangra,kiderült hogy a máján is áttét van... 2 db echodus (11 és 16 mm) Tegnap este annyira fáj a háta,hogy ki kellett hívni a mentőket,elvitték Szekszárdra,de már beszéltünk vele,annyira fáj neki hogy nem tud még wc-re sem kimenni,beszélni alig tud... nem tudjuk már mit tegyünk...


2011. febr. 16. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon sajnálom a dolgot, de mi a kérdés?
2011. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

én is...

Hát igazából nincs kérdés,csak tanácsot várok... akik rákból gyógyultak...

2011. febr. 16. 22:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden rák más.Nekem 2 éve volt mellrákom.Túlestem a műtéten,a kemo és sugárterápián.A hajam visszanőtt.Most gyógyszert szedek 5 évig,és utána gyúgyult leszek.De nem volt áttétem.

Ez sajnos kicsit sok,ami a nagybátyádnál van.És ugye a kemoterápiához sem kezdtek hozzá? Mert valószínűleg azt sem bírná ki.

Azt hiszem,nem tudtok csinálni semmit.Legyetek erősek!!

Látogassátok és szeressétek.

2011. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem én, hanem a lányom volt beteg.

2,5 évesen vettem észre a duzzanatot a hasában. Másnap gyerekorvos, majd kórház. A jobb veséje akkora volt, mint két öklöm együtt. A CT kimutatta a tüdő áttéteket is, de szerencsére máshová nem terjedt át. 9 preoperatív kemoterápia után műtötték, és még 28 kezelést kapott a műtét után. A tüdő áttétek teljesen elmúltak, és azóta is tünetmentes, pedig már 1,5 éve abbahagytuk a kemót!

2011. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Olyant nem nagyon találsz,aki kigyógyult a rákból. Akkor van egy kis esély,ha még a kezdeti stádiumban felismerik és nincs áttét. Akkor lehet gyógyultnak mondani,ha már legalább 5 évig tünetmentes. Ilyen ember pedig nagyon ritka.

A férjem is ebben halt meg és több ismerősöm is. 5-6 évig elég jól voltak,de utána nagyon gyorsan meghaltak.

A nagybátyád már nagyon beteg,sajnálom őt is titeket is.

Nem tehettek mást,mint hogy mellette vagytok,kimutatjátok a hogy szeretitek és beszélgettek vele.

2011. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki eddig írt... hát most a családban mindenki el van keseredve... én meg alig tudok menni mivel nekem meg autoimmun ízületi gyulladásom van... azt szeretém megkérdezni,ha esetleg valaki tudja... hogy elég sokan mondták a Bemer ágyat,és a spárga kúrát... most ez árt vagy használ?? mert sokan kigyógyultak a Bemer ágytól,ismerem is őket. Volt egy ismerősöm,akinek végbél rákja volt,azt mondták neki a dokik,hogy búcsúzzon el mert már áttétek is voltak.. a végbél rákot kihúzták neki a jobb oldalára,és egy tokba rakták műtéttel. Mivel el volt keseredve alkalmazta a Bemer ágyat,és amikor visszament kontrollra,már csak a tokot találták meg amiben a daganat volt. úgyhogy lehet benne valami... amúgy nem,nem kap kemoterápiás kezelést,hanem egy gyógyszer,aminek a neve.. Sutent.
2011. febr. 16. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Látogatni kell, beszélgetni vele, szép emlékeket felidézni.


Kevés esélye van, de a nullánál több.


A Sutent egy új, eléggé hatásos gyógyszer.

2011. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még(mert most jutott eszembe) hogy a nagybátyámnak egyébként nagyon erős immunrendszere van,mivel legyőzte még pár évvel ezelőtt a hepatitis vírust,de amikor beadták neki a h1n1 elleni oltást legyengítette a szervezetét...(gondolom sokna tudjátok hogy a h1n1 egy átverés...)
2011. febr. 16. 22:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi megbízható információ nincs arról, hogy mik ennek az oltásnak a hosszú távú mellékhatásai. Nagyon nyilvánvalóan káros nem lehet, mert akkor betiltották volna. Nem hiszem, hogy bármi ezen fog múlni.
2011. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A teljes cukor és szénhidrát megvonás nem táplálja a rákos sejteket és azok , éhen halnak.Azok, aki ezt a diétát követék 50%-al több eséllyel élték túl a rákot, de ebben az esetben szerintem már késő.
2011. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!