Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leírnátok a tapasztalataitokat...

Leírnátok a tapasztalataitokat a gyomortükrözésről (elsősorban azok, akik bódítás nélkül estek át rajta)?

Figyelt kérdés
Holnap kell mennem és erőt gyűjtök hozzá :( Aki túlesett rajta, kérem írja le miért kellett a vizsgálat és mi lett az eredmény. A válaszokat előre is köszönöm!
2010. febr. 18. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak belgyógyászat gyakorlaton láttam ilyet, de még jó, hogy közel álltam az ajtóhoz. Szerintem szörnyű lehet...már nézni is az volt. Utána megnéztünk egy béltükrözést is, ha választani kéne, akkor 1000x inkább azt választanám.
2010. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

én röhögve mentem be, röhögve jöttem ki. sosem voltam izgulós fajta. Ha együttműködsz a dokival az egész nem tart tovább 3-4 percnél. Kicsit öklendeztem meg böfögtem, de ennyi. Amikor leér a cső a garathoz nyelni kell egy nagyot, hogy lemenjen a cső, de ennyi.


Nekem az állandó gyomorszáj táji fájdalom miatt kellett menni. Azt hittük, hogy fekély. Végül is nem fekély, hanem epesavtúltengés és rekeszizomsérv. Most hat hónapig kell szednem a gyógyszert és mellette epediétát tartani. Két hónapja nem fájt az epém, de a héten sokat idegeskedtem így tegnap óta megint fájdogál. De egyébként ha tartom a gyógyszert és a diétát, akkor meg sem érzem.

2010. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ha van még valakinek tapasztalata, ne tartsa vissza :)
2010. febr. 18. 18:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Na túl vagyok rajta.. Ki lehetett bírni. Az eredmény reflux lett :(
2010. febr. 19. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
És milyen volt?
2010. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kb. 2-3 percig tartott maga a vizsgálat. Ajánlottak érzéstelenítőt, de nem kértem (nem vagyok hányós típus). Enélkül se volt semmi gond. Ha az ember szót fogad az orvosnak, maximum kicsit kellemetlennek nevezhető a dolog. A befújt levegő viszont elég sokáig "kísért" még utána.
2010. febr. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!