Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orr- és garatmandula-műtét...

Orr- és garatmandula-műtét előtt miken kell keresztülmennem a kórházban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a garatmandulámat vették ki, de rettenetes volt. Tűfóbiám van, és így műtöttek. Előtte vérvétel, majd a műtét előtt egy órával kaptam egy szárazsági inekciót amitől kiszáradt a szám. Persze a műtét napján a műtétig nem ihatsz, nem ehetsz. Én elájultam és nem adtak vizet. Így kezdődött. Majd a műtétet a 4 inekció után is éreztem amit ugye a mandula köré adnak. A műtét után hozták a teát napi 3 litert kellett meginnom. 2 napig nem kaptam enni. Nekem egy nagyon rossz emlék. 3 éve volt 23 vagyok.
2011. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Műtét előtt talán egy héttel laborvizsgálat volt, meg antibiotikumot írt fel a doki hogy kiírtódjanak a bacik a műtétre!

Aztán nekem egy nappal előtte be kellett feküdnöm a kórházba reggel, de szerencsém volt, mert meg tudtam beszélni reggel a betegfelvételkor a fődokival miután megvizsgáltak két egymástól független dokik, hogy hazamehessek és estére jöjjek vissza!

Addig ehettem ihattam, nem tíltották meg!

Estére visszamenetem, kicuccoltam, lepacsiztam a szobatársakkal, dumálgattunk, szunya.

Reggelit nem kaptam, de nem tíltották meg hogy igyak kicsit. Nyolckor jöttek értem, én voltam az aznapi első műtétje a dokinak!

Ja, mielőtt jöttek értem, hozott a nővérke két bogyót, az egyik az nyugtató volt, a másik meg nyálösszehúzó!

Fél óra múlva vittek műteni.

Székre kellett űlni, kezembe kaptam egy tálat, ekkor a doki ilyen lidokain szerű cuccot fújt a torokmanduláimra meg hátra a garratra, amit minden befújás után ki kellett köpni!

Ez lezsibbasztotta a környéket! Ezután jöttek az inyekciók.

Kb tíz felszívás kis csészéből, kb tíz bökés a mandulák köré, ami leérzéstelenít!

Kb nekem ez volt a legkellemetlenebb rész, de nem vészes ez sem!

Aztán pár perc várakozás hogy hasson az anyag...

Ekkor száj tát, szike, és a mandulandusz körbevágása jött, a vért ki kellett mindíg köpni a tálkába!

Miután körbe vágta a mandulát, fogóval kihúzta a tokjából, aztán elnyisszantotta, amit mellesleg nem lehet érezni. Ekkor jött a cérna, amiveél körbeköti a sebet és összehúzta hurokban.

Egyik fele kész, jött a másik.

Kb 20 perc alatt készen is voltunk, mondta a doki hogy ügyes voltam.

Kitoltak vissza a szobába, kaptam egy kúpos fájdalomcsillapítót, egy órán át nem nyelhettem, ki kellet az ágyban köpni tálba a vért.

Egy óra múlva már nem köphettem, hoztak egy csupor teát, kb 2 litert, amit meg kellett estig innom hogy tisztuljona seb, meg ne száradjon ki a torkom.

Na, miután elmúlt a fájdalomcsillapító akkor baromira fájt, de 10 percenként jött a nővérke kérek- e fájdalomcsillapító inyekciót.

Én persze álloma fájdalmat, nem kértem, csak akkor fájt ha nyelni kellett.

Igenám de a tea csak nyelve fogyott, ami nem nagyon akaródzott menni, mert fájt.

Na este kértem az inyekciót, utána már ment is nyelni meg inni.

Aznap délután már beszéltem, igaz fájt kicsit, de összességébe véve nekem nem volt nagyon vészes az egész!

Összesen 5 napig voltma kórházban, kb 3hét alatt gyógyúlt teljesen meg a sebem!

Szóval ne félj, nem nagy gáz az egész.

Sok sikert!

28F

2011. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Csütörtökön lesz 2 hete, hogy kivették a garatmandulámat, még gyógyulgatok. Konkrétan válaszolva a kérdésedre, a kórházban műtét előtt vért vettek tőlem a vércsoportom kiderítése érdekében, majd kaptam egy nyugtatóval bekevert szörpöt. Engem altatással műtöttek, úgyhogy az előbbi válaszadó kellemetlenségeit csak annyiban kellett átélnem, hogy aznap valóban szörnyű volt nyelni.

28L

2011. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
08:44-es engem csütörtökön fognak ugyanígy altatásban. Utána meddig kellett hason lenned és egy tálba köpni? Mert mamámnak 3 órát, de én ezt sokallom. 14F
2011. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem kellett hason feküdnöm, kb.fél órán keresztül köptem tálba a felgyülemlett nyálat, mert még kicsit véres volt. Aztán kellett elkezdenem inni a teát, ami nagyon nehezen ment, de muszáj volt. Beszélni még nem tudtam, csak suttogni, de másnap már megjött a hangom és az ivás/evés is könnyebben ment. Még most is szedem a fájdalomcsillapítót, főleg reggel szükséges, mert az éjszakák folyamán kiszárad a szám és így ébredés után fájdalmat okoz a nyelés. De szépen gyógyul, kb.2 hetet kell számolni, amiből az 1. héten fordulhatnak elő szédülések, kisebb elgyengülések.

28L

28L

2011. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Köszi én is túl vagyok rajta, és meglepően jól voltam/vagyok. Mihelyst letelt a 2 óra, a teázás már nem fájt, az egyetlen bajom az ízével volt. Utána rögtön hangosan beszéltem és már estére nem kértem fájdalomcsillapítót. Ma is csak reggel szedtem, meg ha kell evések előtt.
2011. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Örülök neki.:) Ezek szerint te jobban viseled. Rám még vár egy orrsövényműtét, úgyhogy edzem magam.:)
2011. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Amelyik kórterembe voltam ott 4 embert is arra műtöttek, de teljesen jól voltak. Kicsit fájt nekik, de a rossz az volt, hogy 24-48 óráig vérzik.
2011. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!