Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit vizsgálnak pontosan...

Mit vizsgálnak pontosan gyomor- és béltükrözésen?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyomortükrözés, és a béltükrözés két különböző dolog, nem egyszerre, és nem is egy helyen csinálják.

Béltükrözésen még nem, de gyomortükrözésen már voltam: egy kamerát vezetnek be a szájon át, és szemrevételezik a nyelőcső és a gyomor belső felületét. Különböző fekélyeket, tumorokat lehet észlelni a segítségével.

A vastagbél tükrözés szintén erre szolgál, csak azt a "másik végén" csinálják az embernek...

:)

2011. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

az állandó hasmenés és gyomorsav miatt akar elküldeni az orvos mindkét vizsgálatra

2011. ápr. 19. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Badarság.Én vagyok az egyik élő példa hogy egy helyen,és időben megcsinálták mind a két tükrözést,csak én altatásban kértem.Azt pontosan nem tudom megmondani mit néznek,de az biztos hogy szövetmintát vesznek.Nekem is ilyen tüneteim voltak,mint most neked,és kiderült laktózérzékeny vagyok.
2011. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:(

utolsó! azt nem vérvételen állapítják meg?

2011. ápr. 19. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Áhhh,dehogy.Legfeljebb a lisztérzékenységet.A laktózt,egyébként egy teljesen fájdalommentes műszerrel nézik(3órás vizsgálat)innod kell egy olyasmit mintha cukros tej lenne,és utána bele kell fújni egy kis gépbe levegőt.
2011. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! akkor arra is elmegyek nemsokára :)
2011. ápr. 19. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!