Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valamilyen támogatás...

Van valamilyen támogatás szemüveg vásárlása esetén? SOS

Figyelt kérdés

-7,5 dioptriás mindkét szemem. Sajnos már rég óta munkanélküli vagyok, és kb. 10 éve vettem utoljára szemüveget. Sajnos nincs rá pénzem. Lehetséges, hogy rászorultsági alapon valahogy meg tudnám venni?

Az is a baj, hogy ilyen magas dioptria esetén már vékonyított lencse kell, ez pedig irdatlan sokba kerül. Igazából nincs különösebb igényem, de már nagyon kellene egy új szemüveg, mert mintha romlott volna a szemem.


2011. ápr. 20. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából még a TB se nagyon támogatja. Próbálkozz kisebb optikákban, ott olcsóbbak szoktak lenni, esetleg ha a keret még jó vagy van kereted, akkor csak lencsét kell venni. És igen, elég vacak dolog, én legutóbb több, mint 70ezret hagytam ott, bár a keret nem volt éppen olcsó.

Esetleg részletre vedd meg, van ilyen, de hogy hol és hogy kell intézni, abban sajnos nem tudok segíteni. :S

2011. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajna a keret a legkevesebb. Optikákban érdeklődtem, a legolcsóbb vékonyított lencsének is több mint 20.000 Ft darabja. Részletre meg nem tudom megvenni. Amit kapok abból is épp kijövök.

Nagyon sajnálom, hogy nincs rá semmilyen támogatás. :(

Pedig én nem tehetek róla, hogy rossz a szemem. De szemüveg nélkül nem látok. Nem tudom mit csináljak...

2011. ápr. 20. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom hat dioptria felett jár támogatás. Érdeklődj egy sztk-s szemésznél! Mielőtt szemüveget csináltatsz, úgyis el kell menni. A vizsgálatot magát mindenképp támogatja a TB.
2011. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!