Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek volt mediális meniscus...

Umcika kérdése:

Kinek volt mediális meniscus vagyis kosárfül szakadása és műtötték ezzel? Melyen volt a műtét és utána a térde?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:
3 hete volt a 3. Októberben 1 év után derült ki a mediális meniscus-szakadás, és legyalulta az üvegporcot, úgyhogy minél előbb túl kell esni ezen, ki kellett szedni a szakadványt. A műtét nem nagy ügy, normális esetben 20 perc altatásban v. helyi érzéstelenítésben. 1-2 napig hagyják benne a csövet, amin kifolyik a véres savó, addig nem annyira kellemes, meg csak mankóval lehet közlekedni, de én műtét után 1 nappal már semmilyen fájdalomcsillapítóval nem éltem. 2. nap szedték ki a csövet, most 4 hete volt. Mivel már nem sok üvegporcom maradt, ezért nekem ugyanúgy fáj, mint előtte, de legalább már nem akad be folyton. Az 1. után októberben 1 hónapig mankóznom kellett egyéb okból egy hónapig, a 2. után februárban egyáltalán nem kellett, ráléphettem már a kórházban, a 4 héttel ezelőttinél, amikor egy leszakadt porcdarab miatt műtöttek, újabb mankózás volt 1 hétig. A standard a 2. eset, egyéb komplikációk előfordulhatnak. Az eddigiek a szakadt darab eltávolítására vonatkoznak. Előfordulhat szerencsés esetben, hogy vissza lehet varrni a leszakadt darabot, akkor rögzítés és mankó kell a terápia első heteiben.
2011. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!