Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT kontraszt anyagtól hasmenés...

CT kontraszt anyagtól hasmenésem lett, mit csináljak legközelebb?

Figyelt kérdés
Mennem kellet volna CT-re pár nappal elötte meg kaptam a kontraszt anyagot, hogy majd otthon kezdjem el inni. Busszal mentem de fél óra sem telt el megittam 1 litert és a buszról rohantam be az oviba mert hasmenésem lett. Apukám bement másik idöpontot kérni, és mondták hogy ez új anyag ettől nem szabadott volna hasmenésemnek lenni. Most akkor ez mi? 4-szer volt egy huzamba hasmenésem szúr a gyomrom meg a szívem. pénteken megyek legközelebb de akkor már ott iszom meg az anyagot. Direkt nem ettem 8 után már semmit este:( Nagyon rossz föleg hogy fölöslegesen ittam meg ez a valamit:( Ha előtte nap semmit nem eszek akkor jobb lesz? Meg ha nem szabadott volna hasmenésemnek lenni akkor miért lett tőle? Más is volt már így?
2011. máj. 9. 08:46
 1/4 D.O.81 válasza:

Érdekes....

Nekem is volt CT-m csak ott a helyszínen kellet nekem 2,5 liter kontraszt vizet innom egy óra alatt. Hát mit ne mondjak nem volt egy leányállom, és utánna még az érfesztés... Másfél hónapon keresztül csillagokat láttam mikor hozzáértem/ értek.

Inkább a vizsgáló intézményben idd meg a kontraszt anyagot, ott a mellékhatást is meg tudják indokolni.


Hát sok sikert.

2011. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
holnap ott iszom meg vizsgálat elött de nagyon kellemetlen lesz ha egész estig ott kel ülnöm a hasmenés miatt..kocsit is szereztem hogy gyorsan hazaérjek, de lehet még igy sem tudok el indulni:( félek ettől nagyon
2011. máj. 12. 18:29
 3/4 D.O.81 válasza:

Kitartás!


Ki fogod bírni.


Üdv!

2011. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
túl vagyok rajta....rettentő rossz volt :( a vároban iszonyat hányinger gyomorfájás 20 percig köpködtem a wc-be, de nem hánytam. Nagyon rossz volt :( És persze, hogy a gépben fekve még vénásan is kaptam kontraszt anyagot és nem tudtam, hogy azt is kapok, bár az semmi sem volt a rosszuléthez képest.
2011. máj. 15. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!