Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan éljük túl a lumbal...

Hogyan éljük túl a lumbal punctiot tű-fóbia mellett?

Figyelt kérdés

Lumbálást írtak elő. Rettegek, de tényleg. Várom olyanok tanácsát, akik már túl vannak rajta. Tudom, hogy utána sok folyadék és fekvés...

Császármetszéssel szültem 1 éve, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, 6x szúrtak, mire eltalálták, azt hittem, ott halok meg. Nem tudom hogyan "élem túl" a lumbálást.


2011. jún. 6. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak a figyelem elterelése segíthet.
2011. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Meditációra gondolsz? Vagy valami ellazulásra? A doktornő nem olyan aki majd szóval tart engem...

Nem tudod mennyi ideig tart maga a vizsgálat?

Köszi!

2011. jún. 7. 07:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Csukott szemmel, összeszorított fogakkal. Semmit sem kell csinálnod. Mire feleszmélsz, kész is van.
2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: megírnád nekünk, hogyan zajlott le? Minél részletesebben. Hogy más ne féljen. Köszike.
2011. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre elnapolták. Várnak egy nyaki-gerinc MR-t, s utána lesz a "művelet". Július első hetében lesz az MR.
2011. jún. 15. 14:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszi az infót. De mi a baj? Mármint veled?
2011. jún. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A pontos okot még nem tudják, most keresik. Elment a látásom az egyik szememre, minden előzmény nélkül. Sok orvos vizsgál, szemészek, neurológusok, endocrinológus, hematológus. kimutattak egy vérteszttel egy ellenanyagot, ami autoimmun betegségre utal. Ehhez kellett volna a lumbalpunctio. De van aki azt mondja hogy ha már a vérből kimutatták ezt az ellenanyagot, akkor lehet nem is kell a lumbalpunctio, mert a véreredmény is elég. Most erről folyik a huza-vona. Mindeközben irtózom a vérvételtől is, pedig heti min.2x vesznek vért :(

Ahhoz hogy kimondják biztosra azt az autoimmun betegséget, kell egy nyaki-gerinc MR, az lesz 2 hét múlva. Utána megyek egy prof-hoz, aki az összes leletemet megnézi. Biztos rámegy pár órája, mert rengeteg papírom van.

Most azon izgulok hogy ne kelljen a lumbalpunctio. Bár, "túléltem" egy szteroid infúziós kúrát is 1 hónapja, 9 napig kaptam.

Nos, ezek a tények. Várjuk a további vizsgálatokat.

Köszi az érdeklődést :)

2011. jún. 17. 12:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, gondolhattam volna, hogy egy ilyen vizsgálati módszert valami extrém betegség miatt kell elvégeztetni. De azért ezzel megleptél. Ilyent még csak nem is hallottam eddig. Ez olyan dr. Haus-os. Bár gondolom a betegek sem örülnek annak, hogy nekik olyan betegségük van, hogy egy egész orvosi team gondolkodik rajta. Azt ki ezt mond, ki azt. Az eddigi vizsgálatokból mit tudtál magadnak leszűrni, hogy mi okozhat ilyen tünetet?
2011. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia, már 3 éve, hogy kiíródott ez a kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy mi lett Veled, mit diagnosztizáltak, volt-e végül lumbál punctio?
2014. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia! De kedves vagy, hogy érdeklődsz! :)

Nem kellett végül a lumbálás... Pécsre kerültem immunológiára, ott a vérben lévő ellenanyagot többször is kimutatták, így a diagnózisom: Devic neuromyelitis optica. Egy autoimmun betegség.

S hogy mi történt a 3 év alatt?

Várandós lettem a második babával, a terhesség alatt a látásom visszatért kb 60 %-osra. Ez az állapot azóta is fennáll. Nincs azóta sem romlás, sem javulás. A második szülésnél altattak, így nem nyúlt a gerincemhez senki. Eddig itthon voltam GYED-en, a kislányom 4 éves múlt, a kisfiam 2 múlt. Hétfőn térek vissza a régi munkahelyemre.

Az autoimmun betegségemre majdnem 2 évig szedtem szteroidot. Utána elkezdtek beállítani egy immungyengítő gyógyszert, amitől tavaly nyáron lábszárfekélyeim lettek, amik hónapok alatt gyógyultak csak be. Most egy másik immungyengítő szert szedek, kemoterápiás gyógyszer. Sűrűn kell járnom vérvételre.

Köszönöm szépen mégegyszer az érdeklődést!

2014. aug. 8. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!