Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia lehet?

Ez szociális fóbia lehet?

Figyelt kérdés

9 éve trombitálok és hát ennyi év után elengedhetetlenek a fellépések. Játszom fúvószenekarban ahol elé sokat kell szólózzak, de ez a szólózás nekem soha nem ment. Eddig csak annyi volt, hogy kiszáradt a szám és a tipikus izgulási tünetek. Mostanában, egyáltalán nem érzem, hogy izgulnék, nem izzadok, semmi, csak az alsó ajkam el kezd remegni, ami nem tesz jót a hangnak. Ez csak akkor történik meg, amikor egy szólóhoz érek, vagy, ami legutóbb volt, hogy távolsági buszon szokatlanul közvetlen volt egy fiatal buszsofőr, de vettem a poénjai, szóval nem volt semmi exta, de nem tudtam közben mosolyogni, mert a szám széle elkezdett remegni. Ezzel mit tudok csinálni? Mit ajánlanátok?

16/F


2011. aug. 27. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem szociális fóbia, egyszerűen lámpaláz és kicsit zárkózottabb ember vagy. Sajnos csak úgy fog javulni a helyzt, ha tudatosan keresed ezeket a szituációkat, és szoktatod magad ezekhez, ha nagyon zavar akkor pszichológus segítségét kérheted.
2011. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nagyon érdekes sztori. amikor egyedül vagy, be szokott kövezkezni a száj remegés? ez egy fajta tik lehet szerintem. menj el dokihoz. Egyébként, ha szereted amit csinálsz, (7 évesen kezdted - saját elhatározásból, vagy erőltették....?) szóval ha szereted, főleg mivel zenéről van szó, egy idő után a fellépések során biztos fel tudsz oldódni benne annyira, hogy ne foglalkoztasson semmi. Nekem viszont valamiért van egy olyan gyanúm, hogy téged nem is ez érdekel igazából, van benned egy adag elfojtott ellenállás és feszültség, ami így jön ki. Ne haragudj, ha tévednék, ez csak megérzés, látatlanban nyilván nem lehet ilyesmit megállapítani. Csak mondom, vedd fontolóra ezt is.
2011. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán akkor jön ki, amikor egyedül vagyok, hanem akkor amikor pl. feszült helyzetbe kerülök, meg amikor a legtöbb ember izgulni szokott. Olyan helyzetekben, amikor legszívesebben elfutnék vagy elterelném magamról a szót, de ezt természetesen nem tehetem meg. Amikor bizonyítanom kell mások elött. Ilyen helyzetekben jön elő

Ezzel mit lehet csinálni?

Amúgy lehet valami ebben a felhalmozódott feszültségben is, mert mások elött nem nagyon szoktam kifakadni, és általában titkolom a negatív érzelmeimet sokszor még magam elött is

2011. aug. 28. 23:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, 7 évesen kezdtem, akkor még nem önszántamból(bátyám akkor már járt zeneiskolába, ő ebben is tanult tovább), de azóta az életem részévé vált, nem tudnám abbahagyni.
2011. aug. 28. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!