Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ujjtörés esetén gipsz?

Ujjtörés esetén gipsz?

Figyelt kérdés
van egy kis törés talán repedés a gyűrűs ujjamon, a dokik begipszelték az egész karom, nem lehet valami má megoldás pl sín vagy ujjmerevítő? 4 hétig ezt nem lehet kibirni
2011. jún. 12. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sínt kaptam az ujjamra és így csak 1 ujjam volt gipszbe, de 3 hét után levették és csak sima ilyen rögzítő kötést kaptam amit éjszakára meg munkára kellett felvennem, hogy ne sérüljön.
2011. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én gipszet. de hasínit vagy ujjmerevítőt használnék az baj lenne? elviselhetetlen hogy nem tudom a kezem használni 4 hétig egy kis törés miatt...
2011. jún. 12. 12:46
 3/11 A kérdező kommentje:
* ha sínt vagy..
2011. jún. 12. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy azért kaptál nagyobb gipszet, mert olyan helyen van, ahol könnyen elmozdulhat. Egy ujjal nem jó játszani, mert ha az rosszul forr össze, nagyon sok alapvető, finom mozgást képtelen leszel elvégezni.
2011. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az ujj tövénél, a tenyérnél van a törés, akkor tudtommal gipszelik, nem elég a sín.


Most a többi ujjad is gipszelve van, vagy csak a gyűrűsujjad és a többi szabad?

2011. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a gyűrűs és a kis ujjam van gipszelve, alul van a törés, de a többit se tudom rendesen hadználni
2011. jún. 12. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom. De ha alul tört el, akkor sajna gipsz, ki kell bírnod. Kitartást :)
2011. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én januárban ugyanígy jártam, nekem is így volt gipszelve az egész karom. De meg lehet szokni, majd belejössz :D
2011. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, kibírtad a gipszet?
2011. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem a gyurus ujjam volt eltorve + porc tort le. Nagyon hemathomas volt fajt fel volt dagadva az ujjam es remegett. En csak rogzitot kaptM.Mikor megkerd h gipszet nem kapok hulyenek neztek Erre a gyurusre nem lehet (nem szabad) rakni gipszet. 1 het ut megneztek es levetettek mondtam h faj es nem tudtam mozgatni. Tehat nem volt osszeforva az ujjam es ugy vettek le. Szoval nekem rogzito volt 1 hetig + 2 3 het szenvedes
2013. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!