Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan kér el az orvosom...

Jogosan kér el az orvosom pénzt a gyógyszerfelírásért?

Figyelt kérdés
Magánorvoshoz járok nőgyógyászatra, és nála iratom fel a a fog.gátlót is, 3 havonta. Ilyenkor mindig elkérnek tőlem 2000 Ft-ot, a felíratásért. Azt tudom, hogy annak idején, amíg volt rövid ideig vizitdíj, tényleg kellett 2000 Ft-ot fizetni magándokiknál, de a vizitdíj már rég nincs,és még mindig elkérik ezt a pénzt. Ez jogos?!
2011. jún. 28. 17:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az én magánnőgyógyászom is 2000Ft-ot kér(ne) el érte,de háziorvosnál íratom fel.
2011. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha neki ennyit ér,akkor jogos. A papír is az asszisztens ideje is "pénzbe" kerül egy magánrendelőben.
2011. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

az ügyvédem 15000 ezerért ellenjegyez egy papírt amit én írtam.....

én 30000-ért írok alá egy tervet amit nem én csináltam

ez ugyanaz

2011. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves 17: 17-es,

nálatok csak a gyógyszerfelírásért ennyit kérnek el?!

Ha rendelésben megyek, megvizsgál, vagy esetleg személyesen beszélek vele, még azt mondom, ok, számoljon fel vizsgálat nélküli konzultációért pénzt.

Magyarországon csak ez van?! Vagy mész közkórházba azok közé a körülmények közé, vagy a bőrödet is lehúzzák?! Mindig tisztességesen fizettem, sosem volt velem semmi "gond".

A magánrendelő arról szól, hogy szolgáltatásért fizetsz. A receptfelírás nem szolgáltatás.

2011. jún. 28. 17:27
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem ugyanaz, mert egy papírt jobb esetben csak egyszer írsz alá...

Egy receptfelírás pedig folyamatosan visszatérő esemény. Kit érdekelne az a 2 ezer Ft, ha elkérné egyszer, kétszer, háromszor?! Megértem, vállalkozó, én választottam az ellátást, fizetek. De az nem járja, hogy azért, hogy megkapjam a gyógyszert (amit teljes egészében én fizetek, TB nem támogatja a fogamzásgátlót), még külön fizessek neki is, hogy van olyan kegyes és felírja a gyógyszert... Még jó, hogy nincs valami tartós nőgyógyászati betegségem. Ki tudja, akkor lehet, hogy több pénzt kérne el. Nagyobb igényű gyógyszer=nagyobb recept-ár?!

2011. jún. 28. 17:31
 16/25 anonim ***** válasza:
Azt nem értem,hogy miért itt mérgelődsz. Vagy menj be a dokihoz és mondd meg neki,hogy nem fizetsz a receptért (a választ tudom) vagy egyből elmész egy másik dokihoz.
2011. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem igazán érted,hogy miről is van szó.Az orvosod magánorvos.Ő neki nem kell hogy lásson ha receptet ír fel neked.Te nem is ezért fizeted meg,hanem azért fizeted meg,mert a nevét adja a recepthez.Mert neki joga van kiírni,és ő ezért elkéri az árát.Teljesen mindegy,hogy lát vagy sem,vagy megvizsgál vagy sem.Ha ő aláírja,a nevét adja ez már pénzbe kerül.

Írod,hogy 17 éves korod óta magánorvoshoz jársz..Akkor nem értem miért vagy kiakadva,mert neked pontosan tudni kéne,hogy miért is fizetsz..A magánrendelésnek ez az ára.Ott az orvosnak fizetsz.Az idejét fizeted meg,vagy az aláírását..

Ha túl drágának találod,akkor menj sima sztk-ba.Ott a TB fizet,és ott is kiírják a gyógyszert ha kell.Ot tis vannak normális orvosok.

2011. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
JA! és nem csak Magyarországon van ilyen helyzet..Sőt talán még otthon a legjobb a helyzet.Angliában ha nincs biztosításod,ha nincs pénzed már nem is fogadnak,és nem írnak fel gyógyszert sem.Kint teljesen természetesnek veszik,hogy a szolgáltatásokért fizetni kell..
2011. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azoknak, akik értetlenkednek, hogy miért tettem fel ezt a kérdést: látható, hogy pár perc után hány ember szólt hozzá (tehát sok mindenkit érdekel a téma); illetve, hogy nem korrekt az, hogy az orvosok arra kényszerítenek minket, hogy "kijátsszuk" a rendelőjüket, és háziorvos által, vagy más eszközzel jussunk hozzá egy gyógyszerhez, úgy, hogy még a felíratásért se kelljen fizetni...


Itt nem az a kérdés, én mit gondolok, hanem az, hogy az orvostársadalom valóban mennyire emlékszik még a hippokrátészi esküjére... Nem ezért fizetjük taníttatásukat az adónkból, hogy utána szépen lehúzzanak (a magánrendelés díja ok. A receptfelírásé nem. Ezt továbbra is tartom.) ! Igen, fentebb is írtam, orvost fogok váltani. A véleményeket érdekelt és köszönöm a hozzászólásokat, ha van még vélemény, bátran írjatok.

2011. jún. 28. 17:47
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves 17: 40-es,

értem, amit mondasz, de ez, amiről itthon beszélünk, úgy gondolom, elsősorban morál kérdése. Azaz, hány bőrt lehet még lehúzni a potenciális páciensről. A brit biztosítási rendszer nyilvánvalóan más és ezért nem is érdemes a magyarral összehasonlítani. Én még szerencsésnek mondhatom magam, hogy megtehetem, hogy magándokihoz járjak. És ez csak egy fogamzásgátló ügye... inkább támogatni kellene az államnak a születés-szabályozást, vagy talán az jobban megérné az államkasszának, ha nyakra-főre szülném a gyerekeket, segélyre?!

2011. jún. 28. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!