Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan kér el az orvosom...

Jogosan kér el az orvosom pénzt a gyógyszerfelírásért?

Figyelt kérdés
Magánorvoshoz járok nőgyógyászatra, és nála iratom fel a a fog.gátlót is, 3 havonta. Ilyenkor mindig elkérnek tőlem 2000 Ft-ot, a felíratásért. Azt tudom, hogy annak idején, amíg volt rövid ideig vizitdíj, tényleg kellett 2000 Ft-ot fizetni magándokiknál, de a vizitdíj már rég nincs,és még mindig elkérik ezt a pénzt. Ez jogos?!
2011. jún. 28. 17:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

NEm ellenkezik az eskü szövegével, bár kétlem, hogy olvastad, kedves adófizető.

Mint fentebb is mondták, ez egy magánrendelés. Az idejét fizeted meg, és igen, az is idő, míg a receptedet felírja, mert addig sem mással foglalkozik.

Ha nem tetszik, el lehet menni TB-s rendelésre, mint mások, egyébként ott is vannak jó orvosok (akiknek magánpraxisuk is van), sok helyen időpont sem kell, és nincsenek "olyan körülmények".

2011. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Ez a hazánk....

itt mindenki azzal jön, hogy ha nem tetszik, akkor lehet váltani, el lehet menni, magyarán, fogjam be a pofám, mert az adómból korrekt ellátást várnék, de mivel nem kapom meg, mivel a közkórház olyan, mint egy vágóhíd (egyből műteni akarnak, mert azután nekik pénz jár), ezért járok inkább magánorvoshoz, aki tényleg akkor küld sebészeti beavatkozásra, ha feltétlenül szükséges, és nem azokat a gyógyszereket sulykolja rám, melyekért jó pénzért neki kell lobbiznia.

Tudod, mit Enikő? El is megyek, mert ez nekem nem tetszik. Sajnálom, hogy szerinted ez a rendszer normális. Két hónap múlva amúgy is elköltözöm kis hazánkból. Ahová megyek, ott tudom, milyen az ellátási rendszer. Nem ismerik a hálapénz fogalmát és azoknak is korrekt ellátás jár, akik nem dugdossák a kötegeket. Azok is korrekt ellátást kapnak szülésnél, akik nem tejelnek a fogantatástól a szülésig fél millát. Tudod, én azért megyek itthon magánorvoshoz, mert ha megyek a közkórházba, akkor is kell hálapénzt adni, hogy ne úgy kezeljenek, mint egy darab húst... és még az sem garancia semmire.

Gratulálok, hogy Te ez előtt a rendszer előtt megborulsz és hajlongasz előtte. Ezt él nélkül is elmondhattad volna.

2011. jún. 28. 22:11
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem azt mondtam, hogy az egész országból el lehet menni. Csak annyit próbáltam megmutatni Neked, hogy van választási lehetőség. Gyógyszert felírni a háziorvos is tud (úgy tudom, írhat is fogamzásgátlót). Ezen kívül van még a közellátás, nem tudom, honnan szereztél ilyen borzasztó tapasztalatokat, de én Szegedre jártam orvoshoz, soha nem akart megműteni, közvetlen volt és mindig megvizsgált. Ha nem ő volt, a másik orvossal is ugyanilyen tapasztalataim voltak. Nem csak a műtéteket finanszírozza a TB, ezt láthatóan rosszul tudod, sokkal több komponensű ez az egész. Persze, teljesen hibás a rendszer, ezt mindenki tudja. Senki nem láthatja, mi volt előbb, a demoralizált orvostársadalom vagy a nevetséges fizetések.

Én hálapénzt csak akkor adok, ha úgy érzem, pluszt kaptam (nem szültem még, így arról nem tudok nyilatkozni).

A közellátáson kívül a magánpraxis van. Nem tartom ezt sem ördögtől való dolognak, az ára pedig az igényekhez igazodik. Ha senki nem fizetné ki, nyilván nem ennyibe kerülne.

Nyugaton a helyzet más, az emberek nem gondolják azt, hogy ingyen kapnak szolgáltatást. Nyilván hazánkban a szociális hálóba kapaszkpodik mindenki, de ez fenntarthatatlan lesz (hosszú vita lenne, ne menjünk bele).


Összegzésképpen csak annyit szerettem volna elmondani Neked, hogy felesleges az orvosi esküvel való összeférhetetlenséggel dobálózni, mert nem állja meg a helyét a dolog; az az általános "érv" pedig, hogy "az én adómból is fizették a képzését, ezért legyen ingyenes", egy életképtelen felfogás, ennyi erővel semmilyen szolgáltatásért ne fizessünk.

2011. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én sem értem a felháborodásod. Ha sztk-ba járnál, ott nem lenne joga az orvosnak pénzt kérni. De te magánrendelésre jársz. Én pl. a kozmetikusomnál 1,5 óráért 7 ezret hagyok ott. Vagy a fodrásznál egy fél órás hajvágásért 5-6 ezret. És igen, soknak tartom, de ő szabja meg az árat, mert ő a szolgáltató. Ha nem tetszik, akkor keresek olyat, aki megcsinálja feleennyiért.

Egyébként szted mennyibe kerül fenntartani egy magánrendelőt? Fizetni kell az asszisztenst, az eszközöket, a gépeket, a villanyt, a gázt stb.

Felesleges háborognod, mert nem jogos.


"Itt nem az a kérdés, én mit gondolok, hanem az, hogy az orvostársadalom valóban mennyire emlékszik még a hippokrátészi esküjére... Nem ezért fizetjük taníttatásukat az adónkból, hogy utána szépen lehúzzanak (a magánrendelés díja ok. A receptfelírásé nem. Ezt továbbra is tartom.) "


A hippokratészi esküről: Talán érdemes lenne egyszer elolvasnod. Mindenki annyira imád vele példálózni, de arra senki nem veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen, mi is szerepel benne.


"Nem ezért fizetjük taníttatásukat az adónkból"

Ezt is el lehetne felejteni. Az én anyám is ugyanúgy fizetett adót, mint te. És másnak is ugyanúgy az állam fizeti, mint az orvosoknak. Csak sokan azt hiszik, hogy a hallgatókra költik azt az egy millió félévente. Hát a nagy szart. Abból tartják fent

a klinikákat pl...az meg talán nem a hallgatók érdeke, hanem az embereké.

2011. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!