Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Idült sinusitis maxillaris....

Idült sinusitis maxillaris. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

arc fájdalommal mentem nemrégibe orvoshoz.a röntgen azt írta,hogy ciszta sejthető. azt mondta az orvos,hogy valószínű hogy betokosodott genny.elküldtek ct-re. ez lett az eredmény:

natív ct képek készültek az orrmelléküregről és az orrüregről. A paranasalis üregek szabályosak fejlettek,légtartók. Gyulladásra utaló jel nem látszik. Nívó nincs. A szájadékok szabadok. A csontos orrsövény középállású. ktné BNO: J3200 Idült sinusitis maxillaris.


utánna néztem a neten,azt írta ki rá,amit az orvos is mondott...a kérdésem az lenne,hogy ez tényleg azt jelenti akkor,vagy csak valamit én értettem félre?

és akkor meg kell műteni? szerdán megyek vissza a lelettel a dokihoz,de szeretném tudni a dolgokat...nincs idegem várni szerdáig. a válaszokat előre is köszi.


2011. júl. 1. 10:53
 1/4 Roger Smith ***** válasza:
2011. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt,de azért köszönöm. A kérdés az volt?hogy akkor ez a konkrét kifejezés tényleg azt a betokosodást jelenti e és hogy tényleg kell e műteni vagy egyebek.?de azért köszönöm,hogy megpróbáltál válaszolni.
2011. júl. 1. 11:33
 3/4 anonim válasza:
Arcüreggyulladás, ami rég óta tart. Kb ezt jelenti.
2011. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan krónikus arcüreggyulladást jelent a diagnózis. A röntgen szerinti cysta (tömlő, ami leginkább folyadékot tartalmaz, de lehet benne vér vagy genny is)a CT-n nem igazolódott, sőt légtartóaknak írták le a melléküregeidet (arcüregedet), és sem gyulladásra sem egyéb eltérésre utaló jel sem igazolódott. Ennek alapján maximum kapsz egy kis antibiotikumot (ha fájt az arcod, akkor valószínű lezajlott egy arcüreggyulladás) és ennyivel meg is úszod! Műteni - legalábbis a leírt leleted alapján - biztosan nem kell!
2011. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!