Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miként működik egy artroszkópo...

Miként működik egy artroszkópos térdműtét?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gerincérzéstelenítés, steril lemosás, izoláló lepedők a le nem mosott részekre és a fejed elé is (hogy azért ne lássd magát a műtétet). Ezután a térdizületbe bevezetnek egy vastagabb tűt, és ezen keresztül átmossák az izületet, ill. "felfújják", hogy egyátalán legyen ott valódi üreg, amiben dolgozni lehet. Aztán ebbe kitágított üregbe vezetik be a szkópos műszereket, amik egy hosszú, keskeny fémrúdra hasonlítanak. Az egyiknek a vége gyakorlatilag egy kamera, ezzel nézelődnek a műtét közben (a kép egy monitoron látható is, akár neked is megmutatják), a második a munkaeszköz, leginkább egy ún. "borotva". Ez utóbbival az izületi felszín egyenetlenségeit, a levált porcdarabokat lehet eltávolítani (van benne egy szívó is), vagy az ún. meniscust (porcgyűrűt) lehet a rendbehozni. A műtét végén megint átmossák az izületi üreget, majd "leeresztik", ugyanis itt eredetileg csak virtuális üreg van, az izületi folyadék mennyisége normálisan csak 1-2 csepp.


Mikor kimegy az érzéstelenítő hatása, és elkezded érezni a térded, kellemetlen feszítő érzésre számíthatsz (szó szerint feszülést okoz a kevés visszamaradt folyadék). Fájdalomcsillapítóra jól reagál. Ennyi.

2009. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mennyire fájdalmas az eljárás?

adnak a korházban műtős hálóinget?

2009. ápr. 1. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a beavatkozás nem fáj, mert vagy gerinc-érzéstelenítésban, vagy altatásban történik. Azt leírtam, h utána mire számíthatsz: nem vészes, de kellemetlen lehet.


Általában adnak hálóinget, de meztelen embert is meg tudunk operálni :)

2009. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is csak ugyanezt tudom mondani. 2006-ban volt porcleválás miatt volt műtétem. A műtét előtt fel kellett vennem egy "hálóinget", adtak egy "koktélt" (nyugatató gyógyszer) betoltak a műtőbe és elaltattak. Már csak arra emlékeztem, hogy az ébredőben voltam. A műtétem után egy cső volt kivezetve a térdemből és egy kis üvegcséhez kötve, abba folyt a vér. Eghyetlen egíszer voltam hajlandó a fájdalomcsillapítót elfogadni, többször nem is kellett, egyáltalán nem fájt, inkább egy kicsit kellemetlen feszítő érzés volt. Most már mondhatni egész jó a térdem, nem fáj semmi baja, csak egy kissé ropog, meg van egy kis hegem, de semmi más. A műtét után 1-2 hét varratszedés.Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
2009. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Arra lennék kiváncsi, hogy ha elaltatnak az arthroscopos műtétnél akkor katétert helyeznek e fel?kb hány percig tart?köszönöm a választ.
2011. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!