Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Női vagy férfi nőgyógyászt...

Női vagy férfi nőgyógyászt válasszak? Melyik a "bizarabb"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Helyesbítek :) Nő vagy férfi nőgyógyászt válasszak? :)
2010. nov. 18. 20:33
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Tök mindegy, szakmailag és emberileg legyen jó!
2010. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a nő, engem még a gondolattól is kiráz a hideg.

Lehet, hogy az elméleti dolgokat sokkal jobban, türelmesebben elmagyarázzák, de ha arra kerül a sor, hogy megvizsgáljon, hát inkább ne.Akkor inkább férfi.Terhesgondozásra végképp nem tudnék nőhöz járni, többen mondták már jópár női dokira, hogy roppant felületesek, főleg, amikor méhszájat kell vizsgálni, általában "elfelejtik", csakhogy ne kelljen hozzád nyúlnia.

2010. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém férfi,és sosem mennék nőhöz.Ne kérdezd miért,én a férfiakban jobban megbizok. Talán mert a tapasztalatim azt mutatják,hogy a nők sokkal bunkóbbak tudnak lenni egymással,mit a férfiak.

Az már egy másik dolog,hogy n valahogy "természetesebbnek" érzem,ha egy férfi nyulkál a legintimebb testrészeimhez,mintha egy nő.. de ez már csak én saját hülyeségem:)

2010. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
20:41, előtted írtam, és nem csak a Te agyrémed.Valóban van ilyenfajta viszolygás az emberben, nem ok nélkül.
2010. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Sokan szidják a női orvosokat, pedig hülyeség általánosítani. Én nőhöz mentem, mert iszonyatosan szégyellős vagyok, nem szerettem volna egy vadidegen férfi előtt levetkőzni.

Egy nő még is csak jobban megérti a problémákat, empatikusabb (elvileg).

Persze egy férfi is lehet nagyon jó orvos és ember, és egy nő is lehet nagyon rossz.

De nekem bevált. Aranyos volt, kedves, óvatos, mindent előre elmagyarázott, még az ultrahangos is mutogatta mi micsoda:)

2010. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: nem akartam félreérthető lenni,én nem azt irtam hogy a női orvosok rosszak,csak hogy én viszolygok tőle,hogy egy nő nyúlkáljon belém.Ettől még vannak jó meg rossz férfi és nő orvosok is,csak én úgy vagyok vele hogya már muszáj valakinek turkálnia az intim testrészeimben,az inkább legyen férfi,mint nő.. persze ez az én (és az előttem szólóé is,mint kiderült:D) fóbiám,nem mindenki érez így
2010. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: Nem rád értettem:) Csak sok kérdésnél olvastam már olyan választ, hogy "csak nőhöz ne menj", "a nők durvák" stb:) Ezért írtam. Nem neked szólt, csak úgy általánosságban:D
2010. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
71%

Szia!

Én 2 nő nőgyógyásznál is voltam, de mindegyik bunkó volt.

Az elsőhöz még szűzen mentem, mert fertőzést kaptam egy gyógyfürdőben. 2 napig fájt utána a hüvelyem olyan durva volt.( A vizsgálat utáni ciklusban simán felraktam a tampont ami azelőtt egyáltalán nem ment) És a vizsgálat közben is folyamatosan megjegyzéseket tett.

A másik szintén bunkó volt állandóan úgy kezelt mindha egy idióta volnék. Amikor 18 évesen fogamzásgátlót kértem szabályosan hülyének nézett, és arra se vette a fáradtságot hogy gyógyszert ajánljon, megkérdezte mit akarok szedni(1 millió féle van, honnan kéne tudnom milyen van?!?!?!) Én kértem beutalót vérvételre, hogy kiderüljön szedhetek-e tablettát vagy sem(zsilbert-kórosok nem szedhetnek pl...)Állandóan kóros folyást fedezett fel nálam a vizsgálatok során és jól lebaszott hogy miért nem mentem ha láttam, hogy beteg vagyok...mondtam én, hogy semmi rendelleneset nem fedeztem fel..

(5-6 ilyen alkalom is volt) utoljára széttéptem a receptet és következő hétre kértem időpontot anyám orvosához aki mellesleg férfi. Teljesen normális volt, minden kérdésemre normálisan válaszolt, és megállapította hogy az égvilágon semmilyen folyásom, betegségem nincs.

Azóta is hozzá járok.(a barátnőimnek is hasonló tapasztalatai voltak)


Nem szeretnélek a nő nőgyógyászoktól elriasztani, de én ezek után semmilyen körülmények között nem lennék hajlandó női nőgyógyászt magamhoz engedni, szülni meg végképp nem szülnék női orvosnál!


A te döntésed kit választasz! A legjobb az lenne ha kipróbálnád ezt is, azt is. Először nőt ha tetszik maradsz, ha nem megpróbálod a férfi orvost is.

2010. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Előző szüzen elvileg hüvelybe bele sem nyúlhatna, végbélen keresztül vizsgálnak én úgy tudom, bár én szüzen nem voltam. Egy kis vérzés vizsgálat után már nálam is volt ebben nincs semmi abnormális, mondta az orvos is, hogy lesz, amikor mentem meg volt vastagodva már a nyálkahártyám.

Én is férfihoz járok, el se tudnám képzelni, hogy nőhöz menjek..., hogy egy nő érjen oda...még szülésnél ok a szülésznő de egy sima vizsgálathoz nem választanék nőt..., úgy kell nézni a férfira mint szakemberre, nem mint pasira aki előtt levetkőzöl, akihez én járok annál születtem :) fiatal pasihoz soha nem mennék, frusztráltan érezném magam, én is hallottam, hogy a női nőgyógyászok durva, sokszor pont azért mert nők "ne hisztizzen, nem fáj az annyira" stb., persze ez ember függő, nem szabad általánosítani, de azért ezek a sztereotípiák nem véletlenül alakulnak ki, van alapjuk általában.

2010. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!