Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell tennem most a tb-vel?

Mit kell tennem most a tb-vel?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, felvételiztem főiskolára, fel is vettek de rájöttem, hogy nem nekem való a szak, ezért ma kiiratkoztam és bizonytalan ideig (legkésőbb jövő szeptemberig bár valszeg előbb) nem lesz tanulói/hallgatói jogviszonyom, ha ma szűnt meg akkor mikortól és hova kell befizetnem a havi 5100Ft tb-t?
2011. szept. 20. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

APEH (NAV) nyomtatványt ki kell tölteni, bevinni 2 példányban, ők adnak csekket.


[link] szolg%C3%A1ltat%C3%A1si j%C3%A1rul%C3%A9k

2011. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző iskola által még december 15-ig biztosan biztosítva vagy. MIvel elkezdtél egy másikat, így szerintem még az is hozz plusz időt. Ha ez lejár, akkor bekocogsz az APEH-hoz, kitöltesz egy nyomtatványt (le lehet tölteni apeh.hu-ról) és ott elintézik neked.
2011. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én miután elvégeztem minden iskolát, átvállalta az önkormányzat a fizetését. Szerintem ott érdeklődj előbb, hogy milyen lehetőségeid vannak! Úgy gondolom, hogy ha csak érettségid van, akkor is igent mondanak, szóval nem végzettségfüggő!
2011. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszadónak igaza van. Passzív jogon még 45 napig van biztosítási jogviszonyod, de ha fölhívod az Egészségbiztosítót, ott is megmondják.
2011. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!