Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tudok büdös láb ellen tenni?

Mit tudok büdös láb ellen tenni?

Figyelt kérdés
Régen nem volt az de az utóbbi években mindig bebüdösödik ha cipőt húzok fel a lábamra :S és nem lehet ráfogni hogy serdülő vagyok mert 20 éves vagyok. Felveszek egy cipőt és már be is büdösödik 1 óra alatt mindig pót zoknival a zsebemben kell járnom hogy ha valakihez megyek akkor ne érezze a szagot :\
2011. szept. 29. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Levendula spray, tea, Solutio Antisudorica(ez folyadék), Sparsorium Antisudorica(ez hintőpor). Utóbbi kettő patikai, és párszáz forintba kerülnek.
2011. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De mellékesen megjegyzem, hogy váratlanul kialakult izzadásnak oka kell legyen, leginkább szorongás vagy hormonális zavarok állnak a háttérben.
2011. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a cipő az oka, vagy lábgomba. Vannak lábizzadásgátló dezodorok is.
2011. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A cipőidet szórd be estére szódabikarbonáttal. Felszívja a nedvességet és szagokat is semlegesíti.
2011. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Meg még azt is teheted,hogy naponta akár ötször lábat mosol,mert lehet,hogy neked izzadékonyabb a lábad mint az átlagnak.A másik,hogy nyugodtan mosd ki a cipődet is mosógépben heti vagy havi alkalommal mint a ruhákat.Aztán vannak még lábizzadásgátló/csökkentő sprayk és illatosítók.Megmondom őszintén,én is nagyon izzadóslábú vagyok és én tisztálkodás után bekenem a tenyerem izzadásgátló dezodorral,amit a hónom aljára szoktam használni és azzal bekenem a talpam és lábbujjam,meg lábujjközemet,utána illatos sprayel befújom,szintén olyannal amit hónaljra használok.A cipőbe is fújhatsz bármilyen illatos sprayt mikor kimostad és megszáradt és a zoknit is befújhatod,mielőtt felveszed.Az otthoni papucsodat is kimoshatod és fújhatod spray-vel.
2011. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
45%
Amputálni kell és légmentesen lezárni! :)
2011. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Meg tedd ki szellőzni mindennap az éppen aktuálisan használt cipődet másnapig.
2011. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat ;) gondoltam hogy lesz egy poénos hozzászólás :P
2011. szept. 29. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatból;cipő a probléma!!venned kell egy másikat(nem kínait!!)
2011. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag cipő vagy műszálas zokni okozhat ilyet

előttem már mondták a hormonális zavarokat vagy anyagcsere zavart. De a lábad az egészséged tükre, egy TGY ágak szerint a bűzös láb keringési vagy szívproblémákat IS jelenthet, vagy magas kalória szintet.

Vegyél rendes cipőt esetleg izzadás felszívó talpbetétet, amit rendszeresen mosol ill cserélsz, és rendes zért láttam nem is olyan drága.

A dezodoroknak csak akkor van értelme a rendesen figyelsz a láb higiéniájára,

2011. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!