Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az államon nagy ütés hatására...

Az államon nagy ütés hatására keletkezett vérömleny leszívás elősegíti a gyógyulást? Etől lelappad az államon található duzzanat? Mit kell tudni a beavatkozásról? Vágással vagy szúrással történik? Érzéstelenítés? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a combomon volt ilyen duzzanat, ütéstől. Nagyon lassan szívódótt fel onnan a vér. Azt mondták, ha ne kezd el csökkeni, akkor egy tűvel leszívják. Na, szerencsére nem lett rá szükség, de vállaltam volna, ha kell. Szóval egy tűt szúrnak bele, így nem lesz duzzadt, de a fájdalomcsillapításról nem tudok semmit.
2009. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)

és a leszívás csak akkor lehetséges, ha pl. egy hét után nem megy le, vagy kérhetem 2 nappal a baleset után hogy szívják le, hogy mielőbb lelappadjon? ez jár valamilyen kockázattal?

2009. máj. 4. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Én aznap voltam vele kórházban (mert ez részleges izomszakadás volt), majd másnap kontrollon. Kenőcsöt javasoltak. Majd több hét eltelt, amikor magamtól visszamentem egy másik dokihoz, mert nem lappadt a duzzanat, és akkor mondta, hogy ad még 1-2 hetet, ha akkor sem szívódik fel a vér, akkor leszívja. Az aszisztense szerint a másik doki nem várt volna még 2 hetet. Na, de szerencsére utána elkezdett múlni, így nem mentem vissza. Szóval röviden: az elején szó sem volt leszívásról. Nem tudom, lenne-e kockázata, és hogy leszívnák-e 2 nap után. Szerintem kérdezz rá. Ha nem muszáj, én nem szúratnám meg. Esztétikailag zavar?
2009. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szintén köszönöm a választ:) hát, őszintén szólva igen, esztétikailag zavar, bár már nagyjából túltettem rajta magam. Meg csütörtökön indulnék egy táborba, és a mihamarabbi lellapadás mellett a veszélytelenség is szempont...
2009. máj. 4. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
hát nekem ma szívták le vagy mi a herémből :( nem volt valami jó de nem volt roszabb mint amikor a hugycsövembe dugtak egy csövet
2014. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja azt kifelejtettem hogy érzéstelenítő nem volt
2014. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!