Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés gyermeknél, ti...

Gyomortükrözés gyermeknél, ti belemennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az öcsém 8 éves (lassan 9), és most gyomortükrözést akarnak nála csinálni lisztérzékenység gyanúja miatt. Vérvétel már volt, viszont azt mondták az nem elég, gyomortükrözés is kell. Szóval a doki az altatást javasolja. Hogyan működik ez? Milyen mélyen alszik tőle az ember? Mikor ébred fel? Egyáltalán meddig tart egy ilyen vizsgálat? Mert alapjában véve azt hallottam pár perc, de altatással is annyi? Előre is köszönöm!



2011. nov. 11. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de sajnálom szegényt!

Tanácsot nem tudok adni, mert magam megúsztam - eddig.

De úgy hallottam, hogy ez nem is igazi altatás, csak bódítás, és áll. van, aki nagyon finoman, és gyorsan végzi.

De valóban nem áll ott az orvoslás, hogy ki lehetne váltani más módszerrel. Tehát szükséges rossz.

Kitartás, és eredményes, fájdalommentes vizsgálatot!

2011. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem többször volt már gyomortükrözésem,szerintem nem egy vészes dolog,csak kellemetlen ahogy az orvos nyúlkál..:)

Nem tart sokáig,hamar túl lesz rajta,szerintem mindenképp csináltassátok meg.

2011. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vészes a vizsgálat kb. 2-3 percig tart. Érzéstelenítőt fújnak a nyelőcsőbe, úgyhogy hányinger sem lép fel vizsgálatkor. Ha a doki altatást javasolt, akkor bízzatok meg benne. Ez nem mély altatás lesz, tehát nem veszélyes. Lehet azért kell, mert gyerekről van szó.
2011. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitartás!

De!Kérdezzetek meg más orvost is,mert az én öcsémnek a manduláját akarta kiszedetni az orvos.Aztán egy éjszaka nagyon köhögött,másnap reggel elmentek az orvoshoz,de nem a mi orvosunk volt,aki egyből megállapította hogy allergia...

Altatás nem mélyaltatás,csak bódítás.

2011. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még előtte állok, a héten fogok menni, de nekem azt mondták, hogy nem olyan szörnyű, amint amilyennek beállítják és nem is fájdalmas. Altatással meg gondolom, semmire nem is fog emlékezni.
2011. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ma megvolt neki. maszkal és vénásan is altatták. Gyorsan elaludt. A vizsgálat mindössze 5 perc volt (ami sokkal többnek tűnt számunkra) Aztán egy pár perc múlva már fel is kelt kissé még kábult volt, félrebeszélt. 2 óra múlva már ihatott, most pedig már ehet is :) Az eredményt 10 nap múlva tudjuk meg.

2011. nov. 22. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!