Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy működik a TB rendszer?

Hogy működik a TB rendszer?

Figyelt kérdés
A komolyabb műtéteket is állja a Társadalom biztosítás? Akkor is ha nincs munkahelyem? Mondjuk Rákos vagyok vagy Agydaganatom van. Ezek műtétje és kórházi kezelése az mennyibe kerül és kiállja? Nem vagyok beteg csak érdekel...
2009. máj. 25. 05:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A TB működése elég homályos.Azt viszont tudom,hogy akinek nincs munkahelye,havonta fizetnie kell járulékot,hogy biztosított legyen.Szerintem az interneten bővebb információt kaphatsz..
2009. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkahelyed, valóban fizetned kell magad után a TB-t. Tehát ezáltal nincs olyan, hogy ne lenne TB-d. Ha mégis olyan helyzet áll fenn, hogy nem fizeted meg magad után, ahogy a törvény is előírja, akkor kiszámlázzák utólag, neked kell majd kifizetni a gyógykezelés költségeit.
2009. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a társadalombiztosítás Magyarországon kötelező. Mindenki fizet járulékot, cserébe megkapja érte az ellátást. Ha nincs munkahelyed, akkor neked magadnak kell az APEH felé regisztrálnod, és havonta egészségügyi hozzájárulást fizetni. Ha jól emlékszem, akkor jelenleg 4350.-Ft. Ha rákos vagy, vagy agydaganatod van, igen, akkor is megkapod az ellátást. Csak azokanál a műtéteknél, illetve gyógyszereknél van egyedi méltányossági lehetőség, amelyeket pl. külföldről kell behozni (gyógyszer esetében) vagy külföldön végezhető el (műtét. Ha ettől bővebben is érdekel a múltja, jelen, és hogy merre halad akkor keresd fel a www.oep.hu honlapot, ahol találsz egy kis történelmet.
2009. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
havi 4500 ft..
2009. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!