Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv! Több kérdésem is lenne,...

Üdv! Több kérdésem is lenne, lentébb sorolom a problémákat! Remélem van megoldás!?

Figyelt kérdés
TEhát 21éves fiu vagyok, sajnos droggfüggő. Melóm perpillanat nincs,így értelmeszerüen nincs tb-sem. Béta blokkolót szedek minden nap magas pulzusra. Orvos szerint lelki eredetü. Nos, én szeretnék ennek a végére járn8i. Én évek óta depressziósnak érzem magam, tudom hogy a drogok ezek kurvra de nem segítettek, de hát sajnos ez van, itt járok. Egyszerüen már nincs kedvem élni. Pénzem nincs drága pszihiáterekre. Mi lehetne a megoldás, akár csak rövid távon is? Én nem akarok tovább drogozni, de muszáját érzem. Orvoshoz elsem merek menni, mert egyrészt félek hogy azt hinné csak vmi junkie vagyok aki receptért jön, másrészt meg a gyógyszerektől is félek, nem akarok "legális" dolgoktól sem függni. De sokan azt mondták egy terápia antidepresszánsokkal segítene. Én már nem tudom mit csináljak? Nameg TB nélkül mik a lehetőségek? Nekem nincs több tízezer forintom terápiákra. voltak már egyébként pánikrohamaim is. Ha besétálok a házi orvoshoz tb nélkül mit tud tenni értem?
2012. jan. 25. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Fizess magad után TB-t. Egy adag árából kijön a havi.

Ezután a háziorvos. Segíteni fog.

2012. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kormányrendelet rögzíti, hogy abban az

esetben is el kell látni a beteget, ha

annak nincs rendezve a tb jogvizsonya.

Ha ragaszkodsz az életedhez, akkor sürgősen hagyd abba a drogozást és keress segítséget.

2012. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Drog, drog... nem mindegy milyen drog. Ha csupán lelki függés áll fenn, akkor az tulajdonképp rajtad múlik, h kiszállsz-e belőle. Ha viszont orvosi segítség kell a leálláshoz, akkor irány egy doki (a háziorvostól tudsz elindulni). TB nélkül is ellátnak, csak majd utólag rendezned kell az apeh felé a tb tartozásod. Akár jártál orvosnál, akár nem, akkor is.

Antidepresszánst ne szedj, azzal csak a drog helyett, vagy mellé, egy újabb gondot vennél a nyakadba.

Pánikrohamra és depresszióra vitaminpótlás és pszichoterápia (gyógyszerek nélkül) a megoldás. Illetve életmódváltás.

2012. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van a lakóhelyed környékén Drogambulancia, oda beutaló nélkül bemehetsz és elmondják majd mik a lehetőségeid! Mielőbb menj!!!
2012. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A drogozás nem olyan vészes, heti 1-2 alkalommal egy kis fű, ez csak segített a depresszió kialakulásában szerintem. A lényeg igazából, bármikor képes vagyok hónapokat nem szívni. Most pl. szemptember óta nem csináltam, csak 2-3napja megint. Leszokni nem lenne gond, de nélküle ezzel a munkanélküliséggel, kilátástalansággal, rettenetes családi viszonyokkal néha kell a kikapcsolódás. Multkor vki adott 1 szem .25ös frontint, igaz kiütött de azt éreztem hogy nincs problémám, nem húz le az a sok szar, nem vagyok nyomott stb... De tudom hogy ezek brutális függőséget okoznak. voltam én mephedrone függő, az már szörnyü volt, pedig valszeg a frontin durvább lenne. Én nem tudom, azt szeretném ha a régi életem lenne, amikor még neem tudtam mi az a drog, amikor gondtalan volt az élet... Tudom olyna nincs, mindenkinek vannak problémái, de én ezeket nem tudom kezelni, nem vagyok képes a legkisebb problémáimat sem rendben kezelni. Azt mondjátok az orvos segíteni tudna? Félek neki elmondani azt is, hogy kábszereztem. Ha nem mondom ad gyógyszert. Ha azt mondom nekem ez nem kell, azt mondja akkor nem tud segíteni. Vagy nem? Én nem értem :\ Segítseket
2012. jan. 26. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a Drogambulancián mindenki azon van, hogy a segítségedre legyen - bármiben !!! (több szakterület szakemberei is segítenek, s önzetlenül, előítéletek nélkül, abszolute segítő szándékkal és maximális diszkrécióval közelítenek a problémához, s mindenben támogatnak!!!) Az őszinteség a legfontosabb, s hogy elmondj mindent ami idáig vezetett (pszichológus, pszichiáter, szociális munkás együtt próbál tenni azért, hogy meggyógyulj - Hozzájuk nyugodtan lehetsz őszinte!!!) Az a hivatásuk, hogy ebben segítsenek!!! Meg lehet gyógyulni - fel a fejjel !!!!
2012. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!