Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, és költözök ki Németországba. Az elején biztos, hogy nem fogok munkahelyet találni. Ezért szerintetek ilyenkor hogy van az orvosi ellátás?

Figyelt kérdés
Mivel itthon sem fizeti utánam senki. Ha meg lesz kint munkám, és biztosítva leszek, akkor itthon hogy fogok tudni elmenni orvoshoz? Szerintetek az megoldás lenne, ha bejelentkeznék munkanélkülire? De haza nem fogok tudni jönni, megszüntetni a munkanélkülit, ha találok kint melót. Előre is köszi!

2012. jan. 30. 09:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De ha hamarabb találok munkát kint, mint 3 hónap,akkor itthon, hogy tudom lemondani a munkanélküli segélyt, úgy hogy nem jövök haza?
2012. jan. 30. 10:37
 12/15 anonim ***** válasza:
Munkaügyiben ellátás alatt havonta meg kell jelenni, munkáltatói igazolással törölnek.
2012. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ott kell fizetned magad után a tb-t, ahol be vagy jelentve. Egyébként Németországban is orvosa válogatja, van, ahol nem érdekel senkit az eu-s kártya, akkor is fizetni kell, ha van. Annyi pénzzel menj ki, hogy tudd a biztosítást fizetni, amíg nincs munkád, vagy a pároddal lehet, hogy meg tudod beszélni.
2012. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, jelenleg sincs itthon biztosítási jogviszonyod, tehát ellátásra (és EU-kártyára!!!) nem vagy jogosult! Ha van érvényes EU-kártyád, azt egyébként sem tudod használni, de arról is tudj, hogy amennyiben külföldön elhelyezkedsz, az EU. kártyádat (egy nyilatkozattal) le kell adnod az Egészségbiztosítónál abban az esetben, ha külföldi munkáltatónál létesítesz munkaviszonyt!

Amennyiben kinn lesz munkahelyed, ott kötnöd kell biztosítást az ottani szabályok szerint. Mivel itthon már nem vagy biztosítva, így jelenleg sem vagy jogosult eü. szolgáltatásra, tehát ha hazajössz sem leszel!

2012. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Illetve leszel, csak nem ingyen...
2012. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!