Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetnék még, hogy ne...

Mit tehetnék még, hogy ne betegedjek meg?

Figyelt kérdés
tegnap előtt este elkezdett fájni a torkom másnap suliban már rosszul is voltam ma nem is mentem iskolába... hétvégén kupa meccseim vannak (vízilabda) és nem szeretnék megbetegedni.. most csak a torkom fáj és itt ülök sállal és sapkával eszem a vajas mézes kenyeret.. a kezemet is kenegetem fertőtlenítővel.. még valamit tehetnék?
2012. febr. 3. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy dózisú C-vitamint vegyél be mindennap(500 mg-os legyen legalább, de lehet 1000 mg-os is pár napig), Ha fáj a torkod, feltétlenül használj valamilyen torokfertőtlenítőt, nekem a Tantum Verde spray vált be, de ha csak szopogatós tabletta van otthon, az is jó, s immunerősítésre Echinacea cseppeket csöpögtess a teádba napi 3x20 cseppet! Ezenkívül aludj sokat, pihenj napközben is, legyél melegben, s kevés fehérjét egyél, (minimális húst)könnyű ételeket fogyassz, ne egyél nagy adagokat, mindennap egyél zöldséget, gyümölcsöt nyersen!! A fekete retek, a fokhagyma erősen antibakteriális. Sok sikert! Remélem, megúszod; s tudsz játszani a meccsen! Ebben a hidegben ne menj ki, ha nem muszáj, de az alapos szellőztetés fontos!
2012. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. febr. 3. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!