Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 21/F vagyok, sajnos nagyon...

21/F vagyok, sajnos nagyon durván rászoktam az alkoholra, 0-24 részeg vagyok. Le akarok szokni róla de nagyon félek a delirium tremenstől, de a kórházat el akarom kerülni. Hogy lehet otthon kezelni ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 20:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Gratulálok!

Első lépés meg volt.

Második, az elvonó. Azért van, mert ott tudnak rád vigyázni, kapsz gyógyszereket, pont az elvonási tünetekre.

Hajrá, szurkolok!

2012. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én meg tudom állni ivás nélkül, csak amint abbahagyom és kijózanodok, kezd szinte széthasadni az elmém, remegek és iszonyú érzéseim vannak, ezért újra innom kell. De mivel egyedül élek albérletben nincs ki vigyázzon rám, és ha a szüleim megtudnák a dolgot, abból nagy baj lenne.
2012. febr. 18. 20:46
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Irány egy pszichiátria, elvonóra fognak küldeni, de sok sikert.
2012. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Az első lépést már megtetted azzal, hogy felismerted, beismerted, hogy így nem mehet tovább. A májadat tönkre teszi teljesen.

Orvoshoz fordulnék mindenképp.Megoldás lehet az is, hogy hasonszőrűekkel próbálj erről beszélsz, kinek hogy sikerült a leszokás.Mert valami miatt rászoktál, ezt kellene kibogozni.

2012. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Tudom miért szoktam rá, a magány és a boldogság hiánya miatt.

Azt is tudom hogy le tudok róla szokni így 2 év durva ivás után, de nem fekhetek be az elvonóba, orvosi egyetemre járok nem lehet hiányoznom (tudom szégyen-szégyen)

2012. febr. 18. 20:57
 6/29 anonim ***** válasza:

A szüleid előtt nem szabadna titkolnod, ők is biztos segítenének a megoldás megtalálásában.Nem beszélve arról, hogy az alkohol rengeteg pénzt felemészt.


Én nem vagyok orvos, az elvonási tünetek hátterét nem tudom hogy lehet kezelni, biztos van erre is egy protokoll.

Talán így egy pszichológus-orvos team-ben kapaszkodókat kaphatnál.


Később sportolhatnál, az akaratodat is edzené. Vagy túrázz például, ott biztos barátokra, kapcsolatokra lelhetnél, feltöltődhetnél és "egy boldog kapcsolat is hamar kopogtatna."

2012. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én tudom a pontos biokémiáját a folyamatnak, a delírium kialakulásának okait. Ezt egyetemen is tanultuk. Az a baj hogy halálos lehet, és hiába tudom mit mivel kell kezelni, hogyha elvesztem az eszem, hallucinálok stb. akkor nem tudom már kezelni magam.
2012. febr. 18. 21:19
 8/29 anonim ***** válasza:

21 évesen 2 év ivászat után is kialakulhat?

Ez nem olyan "hosszú idő". Írod, hogy letudnál szokni.Képes vagy rá!

Lehet, hogy csak az első néhány nap nehéz, valami gyógyszer biztos van az elvonási tünetekre, a megelőzésére, ami nem az alkohol.

2012. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nos kérdésem, melyik orvosira jársz? A SOTÉ-n és a POTÉ-n tudok embert, aki segíthetne, ha Szegedre vagy Debrecenbe jársz, keresd fel a legközelebbi pszichiátriát, tudod, hogy működik.
2012. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Seduxen erre a legmegfelelőbb, diazepám a hatóanyaga mint régen a Váliunak, csak bonyolultabb a dolog, mert még 1000 minden van ami életveszélyes következménye lehet az alkoholelvonásnak, mivel az agyban az alkohol több életfontosságú élettani rendszerekre fejti ki a hatását. És ebből a benzodiazepám származékok csak a GABA neurotranszmitter rendszert teszik helyre a krízishelyzetben, van sok más kockázati faktor :/
2012. febr. 18. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!