Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ideiglenes lakcimem korzete...

Az ideiglenes lakcimem korzeteben igenybe vehetem ingyen a TB-altal finanszirozott ellatasokat?

Figyelt kérdés

Hamarosan kollegista leszek a lakhelyemtol 200 km-re. Azt hallottam, hogy a kolis cimet nem kotelezo bejelenteni az okmanyhivatalnal, mint ideiglenes lakcimet, azonban csak akkor lehet igenybevenni az ottani egeszsegugyi ellatasokat ingyen (pl. korzeti orvos, nogyogyasz), ha ezt megteszem.


Ha nem jelentem be ideiglenes cimemet, akkor nem vehetem igenybe? Ez a bejelentes ingyenes vagy penzbe kerul? A lakcimkartyam attol meg marad a regi? Nyarra ki kell jelentkezni?


2009. jún. 8. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A bejelentés ingyenes, 2 évre szól (első alkalommal), s kicserélik a lakcímkártyád (mivel rá kell vezetni a tartózkodási helyet is ugyebár)

Elvileg e nélkül is el kell látnia a tanulóhelyedhez közeli eü. intézménynek is téged, de vannak ám kötözködős ügyintézők...

A biztonság kedvéért jelenzkezz be, nem veszítessz vele semmit! (na jó, egy kis várakozás majd lesz az önkormányzatnál:))

2009. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szegeden vagyok bejelentve, de pesten lakom egyetem miatt, de az itteni címem nincs bejelentve sehol(am nem koli, hanem rokon).

De mikor elmentem orvoshoz pesten, akkor egy szót sem szóltak. Nem háziorvos volt, hanem pont nőgyógyász, aki még egyszer vérvételre is beutalt pesten, ott sem akadtak fenn rajta, hogy szegedi a lakcímem, igaz születési helynek budapest van rajta...

2009. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kijelentkezni nyárra. Ha 4 évig leszel, egyszer még meg kell újítanod. Szerintem megéri ezt a kis ügyintézést, hogy ne kelljen magyarázkodni minden alkalommal, ha szükséged van az ellátásra. A mi koleszunkban amúgy is elvárás, le is ellenőrzik, hogy bejelentkeztél-e ideiglenesre. Rendszerint tanév elején, előre megbeszélve csoportosan intézzük ezeket. A lapokat kell csak kitölteni, meg hozzácsatolni a régi lakcímkártyákat és leadni, 1-2 nap múlva lehet is menni a csomagért, nagyon rugalmasan intézik. Mondjuk ez középiskolai kolesz, nem tudom, Te milyenbe mész.
2009. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!