Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pszichológushoz akarok menni...

Pszichológushoz akarok menni de nincs pénzem! Mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés

Szoval pszichológushoz szeretnék járni anyuméknak is mondtam már de azt mondják pénz kidobás meg ilyenek...

meg hogy okom sincs rá de már nem az vagyok aki voltam sokat sírok ilyen roham szerűen...valamikor sulibol azért kések mert sírogörcsöt kaptam aszobámba cs nem tutam abba hagyni a sírást...

elöre kösz ha írsz!


2009. jún. 8. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Az iskolákban is szokott lenni pszichológus, ő ingyen foglalkozik veled szerintem. Kérdezd meg a suliban, h nálatok van-e ilyen lehetőség.
2009. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is ez már egy jó dolog ha elhatároztad, hogy elmennél. Becsüllek ezért. Sajnálom, hogy anyudék ilyet mondtak, inkább segítenének. A magánrendelésekhez pénz kell sajnos, tehát vagy szerzel valahonnan(nagyszülő, rokon) vagy valami ingyenest kell keresni. Pl. iskolában. Kérhetsz segítséget osztályfőnöktől is.
2009. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
most balagom pénteken s már pszihhológus sincs tutomal a suliba...szal az ki löve:(
2009. jún. 8. 23:11
 4/12 anonim ***** válasza:
2009. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti milyen iskolába jártatok, mert nálunk egyik suliban sem volt ilyen, hogy iskolapszichológus. Röhögtek amikor szóvá tettem miért nincsen...


Szerintem próbálj egyességre jutni szüleiddel, hogy hetente vigyenek el rendes pszichológushoz. Pl. többet segítenél otthon vagy nem vennének neked havonta új ruhát vagy nem tudom. Vagy valami hasonló megoldást találni. Pl. nem kérnél semmi mást, nem kellene nekik csokit, chipset venni hanem mindig ennéd azt amit főznek. Vagy ha van magazin előfizetésed vagy valami akkor azt lemondani és pszichológusra fordítani.

Bár gondolom semmi ilyesmi nincsen és nem nagyon tudod már hova csökkenteni a kiadásokat... akkor marad az, hogy sokat segítesz otthon és mivel még iskolába jársz jobban tanulsz. MOndjuk már év vége... de akkor nyáron nem mennél annyit szórakozni, és segítenél otthon.

2009. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ami linket írtam , a Sotéra az ambuláns pszichológiára szülők nélkül is elmehetsz, és ingyenes
2009. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

A középiskolákban van iskolapszichológus.

Várd ki a szeptembert és akkor ingyen járhatsz hozzá.

Ajánlanám a diákmunkát de 14 évesen sajnos nem lehet.

Szóval csak a szeptemberi megoldás maradt. :(

Egyébként tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy kezelés??

2009. jún. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban pénzkidobás, én 3hoz is jártam 10 éves koromtól 16ig, voltam ilyen bentlakásos pszichológiai klinikán is ahol csak gyógyszerekkel tömtek tele. A helyzetem semmit nem változott, csak épp anyagi csődbe kerültünk mindezek után. Vannak ingyenesek is, de ott semmi jót ne várj, ingyen nem segítenek már sehol sem az emberen. Ha gondjaid vannak beszélj róla valakinek, vagy gondold végig mi a gond és próbálj rá megoldást találni. Próbálj gyakrabban kikapcsolódni, sport, tánc, szórakozás, vagy bármi. Az jobban megéri.
2009. jún. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ma a legtöbb középiskolában NINCS iskolapszicjhológus, max. a magániskolákban, ahol van pénz a státuszára. Önkormányzati iskolákban sajnos ez az utolsó, amire költenének. Több iskolában tanítottam már, magánban, egyháziban, most önkormányzatiban, egyikben sem volt.

Én felnőttként járok pszichológushoz magánban, 8000 forint egy alkalom (60 perc). Keresőként sem könnyű fizetni, de inkább spórolok máson, ez most muszáj.

2009. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy írtatok

de nem értem anyumékat..érzem hogy bajvan mostanság velem...sírás, hangulatváltozás s ezt ne mondjáék h nem veszik észre..

2009. jún. 8. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!