Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most műtöttek keresztszalag-sz...

Most műtöttek keresztszalag-szakadással. Hogyan kéne tornáznom, meddig kéne eljutnom?

Figyelt kérdés

Gyógytornász is volt nálam, ilyen gyakorlatokat mutatott: lábfej fel-le, ki-be hajlítás (kb 60 fokig, a zárójelentésemben az van, hogy 90-ig jussak el, de honnan nézem a fokokat..?), lábemelgetés letevés nélkül, labda a térdhajlatba és annak lenyomása, labda a talphoz és annak ellentartás, négyfejű izom feszítése. Ezeket csinálom is, azt mondta, napi kétszer, s ne a tornázások számát gyarapítsam, hanem az alkalmakkal azt, hogy mennyit csinálok.

A kérdésem tehát az, hogy van fejlődés persze, minden egyre jobban megy és egyre többet tudok csinálni, de nem tudom, mi a cél, s mit kellene elérni.. Tehát fogalmam sincs, hogy nem fejlődök rendesen, pont jól, vagy lehet, hogy túlerőltetem kicsit, ami hátráltatná a gyógyulásom.

Addig csináljam, ameddig már nagyon elfáradok, vagy ameddig csak kicsit feszegetem a határokat?


Köszönöm a segítséget előre is!


2012. márc. 9. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a gyógytornászodat megkérdezed, akkor ő válaszolni fog a kérdéseidre, ez lenne a legjobb és legpontosabb válasz.

A gyógyulás üteme mindenkinél más lehet, tehát nincs egy általános jó válasz. Ha te azt érzed, hogy van fejlődés, akkor komoly baj nem lehet.

A túlerőltetés nagyon káros is lehet, ezért mindig csak egy kicsivel fokozd a gyakorlatok számát, és addig csináld ameddig jól esik.

2012. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs gyógytornászom, ha lenne, természetesen őt kérdezném.

Abban a három napban, amíg kórházban voltam, járt nálam kétszer összesen..

2012. márc. 9. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez esetben látogasd meg az orvost, aki megműtött, és kérj beutalót gyógytornára.
2012. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!