Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek milyen tapasztalata...

Andi177 kérdése:

Kinek milyen tapasztalata volt/van a nyúl száj és a farkas torokkal? (értem hogy volt e a családba, hogyan gyógyították e meg, volt e maradandó károsodás, bármi de tapasztalat. )

Figyelt kérdés
a Nyílt száj / szájpadlás ugyan az mint a nyúl száj/farkas torok?
2012. márc. 13. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem az van...


A kérdésedet nem igazán értem, hogy merült fel.


A farkastorok - egész torokig tartó nyílt hasadás, a nyúlszáj csak a száj első részének hasadása.


Gyógyítás: összevarják, műtét.

Károsodás: miért, szerinted egy sima nyílt seb összevarrása milyen visszavonhatatlan "károsodást" okozhat??

Semmi...


Minden ugyanolyan mint másnál, annyi kivételével, h. a hegek megmaradnak...


A jellemzők lehetnek: beszédhang torzulás (ez sokban függ a mütét minőségétől - az enyémet gyak. észre sem vennéd, csak kb. 1m-ről), sajnos sok műtét bizony csúnyán sikerül (ajakvarrat össszehúzása miatt)

Ill. gyakori gúnycélpont... :-/


Hála istennek én szerencsés vagyok - tényleg jól sikerült, talán ha egész életemben egy beszólást kaptam..., viszont rengeteg barátom volt...

de tapasztaltam már, hogy akiknek ronda lett, azok bizony egy életre megbélyegezettek...

2012. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ja, még annyit:

országos Kazinczy szavalóverseny 3. hely, megyei 1..stb.


egy ideig színészkedtem is...

2012. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az én kisfiam kétoldalú ajakhasadékkal fog születni... mikor ezt megtudtam teljesen kétségbe estem, nem tudtam hogy kezeljem ezt a hírt. Egy kicsit kutattam az interneten és találtam egy oldal az ajakhasadék.hu-t és ott kisbabákat mutattak akiknek ugyan ilyen betegségük van és volt,műtéteket néztem és teljesen meg nyugodtan hiszen a mai orvos tudomány gyönyörűen kezeli ezeket a problémákat.Már csak egy dolog aggaszt hogy fogom én etetni? A védőnő azt mondta hogy kiskanállal, de ez olyan mesze áll tőlem.. Segítséget szeretnék kérni hogy tudtok valahol ilyen speciális cumisüveget cumikat ami kimondottan ilyen kisbabáknak készülnek, és persze ne legyen olyan drága.... és megtudnátok írni hogy mire figyeljek oda mikor etettem, büfinél fektetésnél?
2012. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!