Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pénzbe kerül az, hogy a...

Pénzbe kerül az, hogy a fogorvos megnézze, van-e gond a fogaimmal?

Figyelt kérdés
Vagy ez alapszolgáltatás? Azt hiszem, még érvényes a TB-m. Szeretném, ha belenézne a számba, hogy van-e rossz fogam (nem látom jelét, hogy lenne), mert most azt olvastam itt, hogy a hajhullást okozhatják a rossz fogak is. Szeretnék rájönni, mitől kopaszodom 20 éves lány létemre.
2012. ápr. 2. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy van-e góc a fogaid gyökerénél (ami tényleg okozhat hajhullást is), legalább egy röntgent kell csinálni, nem elég belenézni a szádba. De SZTK-ban szerintem ingyen van.
2012. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*hogy kiderüljön :) ez lemaradt
2012. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okozhatja rossz fog a hajhullást. Meg pl vashiány is amit egy labor vérvétel kimutat. Fogorvosnak van körzeti fogorvos vagy mi a neve. A lakhelyeden. És ingyen kell megnéznie.
2012. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: És mi a művelete egy fogröntgennek? És arra a gócra (az micsoda?) nincs semmi utaló jel? És ha van gócom, azzal mit csinálnak?


Második válaszoló: már megvolt a laborvizsgálat, a véremmel minden oké elvileg, van vasam is elég... :/


Most aggódom, hogy pénzbe kerül-e a fogröntgen, merthogy az persze nincs...

2012. ápr. 2. 15:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Visszanőhet majd, ami most kihullott? :S
2012. ápr. 2. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alapellátások, pl. fogtömés, foghúzás, röntgen, fogkő eltávolítás ingyenes ha van TB-d. Egyéb kezelésekért részben fizetni kell, pl. fogpótlás, protézis. Az elsősorban esztétikai célú kezelések, pl fogfehérítés ugyanúgy fizetősek, mintha magánfogorvoshoz mennél.


Ha cisztát találnak a fogaidnál, akkor vagy leszedik a foggyökér végeit, ahova a ciszta kapcsolódik, vagy ha ez nem lehetséges, akkor kihúzzák a problémás fogat.

Nekem a ciszta krónikus ízületi gyulladást okozott a térdemben, ami az eltávolítás után kb. 2 hónap alatt megszűnt.

2012. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj, ez a fogkihúzós dolog elég rosszul hangzik, sose volt még gond a fogaimmal. :S De szörnyű, én is öregszem. 20 évesen, cöh! Na jól van, köszönöm a válaszokat, akkor a fogorvost is útba fogom ejteni... De azt hogy érted, hogy ,,leszedik a foggyökér" végeit? Ezt nem tudom elképzelni.
2012. ápr. 2. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiidegelik a fogat, felmetszik az ínyt és a foggyökeret lecsípik. Nem valami jól hangzik, de megmentik vele a fogat és még fontosabb, hogy a ciszták is eltűnnek és nem okoznak további gyulladást. Egyébként érzéstelenítéssel semmit sem lehet belőle érezni.
2012. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, mindenesetre akkor remélem, találnak ilyen gócot, és meg is mentik majd a fogamat, csak derüljön már ki végre, mi a baja a hajamnak, mert a bőrgyógyász csak egy méregdrága biosampont volt képes javasolni... Ilyenkor érdemes vinni magunkkal kísérőt amúgy? Utána feldagad az arc meg ilyenek, gondolom, jobb, ha van ki mögé elbújni...:)
2012. ápr. 2. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!