Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem megyek fogorvoshoz,...

Ha nem megyek fogorvoshoz, lehet gond?

Figyelt kérdés

23 hetes terhes vagyok lassan, és egy két lyukas fogam van, de még nem voltam orvosnál vele. Lehet ebből gond? vagy ez nem számít a babának?

Tulajdonképp szó szerint rettegek a fogászattól, és attól félek ha beülök a székbe és hozzám nyúlnak úgy össze rándul a gyomrom, hogy inkább ezzel ártok a babának...

mi a véleményetek? köszi a válaszokat


2012. márc. 21. 07:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Hát én mindenképp ajánlanám a fogorvost..én is így voltam vele mint Te aztán szájsebészet lett belőle, mivel ilyenkor sokkal több kalciumot használsz el..mire a szájsebészetre kerültem, kiderült hogy be volt gyulladva nem picit a gyökere a fogamnak, a dr tájékoztatott, hogy a gyulladás árthat a babának, mivel az bekerül az ő vérébe is... Szóval szerintem érte szedd össze magad, hidd el, megéri, mert ha meg is szültél, a szoptatás még több Ca-t von el, mint maga a terhesség, nem szabad félelemből kockáztatni...


18 hkm

2012. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ha begyullad, és tartósan úgy marad az elht gond. De inkább neked lesz az, mert tönkremennek a fogaid, és súlyos tízezrekbe kerül csináltati műfogakat.
2012. márc. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Addig menj el a lyukas fogaiddal, míg nem fáj, mert ilyenkor még a fúrás sem fáj, betömi és minden rendben lesz, de ha nem mész el, előbb-utóbb eléri a lyuk a gyökérhártyát és akkor már erős fájdalmaid lesznek, s ilyenkor már csak a gyökérkezelés, vagy a húzás segít, ezekhez pedig már érzéstelenítő kell, ami nem ajánlatos.
2012. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
gyulladás a szervezetben nem jó a babának, valamint ha a 37.héten lobbannak be a fogaid, és akkor kell gyökérkezelésre járni,és a gyulladás miatt a fájdalomcsillapító se hat...inkább menj elmost
2012. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem járni fogorvoshoz terhesen. Mondta a doki ha nincsenek rendbe a fogak vagy az így gyulladásban van,akár koraszülést is okozhat.

Én is nagyon félek,gyomoridegem van néha még hányingerem is annyira félek.Sajnos nekem már szájsebészetre is mennem kell. :(

De el kell menni,nem csak a Te,de a Baba érdekében is.

Boldog babavárást!


18hkm

2012. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Nekem is van lyukas fogam, de én sem merek menni. Mondjuk nekem már lassan 1 éve ilyen, de nem fáj.

Rettegek a fogorvostól, ahogy az a fém hozzáér a fogamhoz attól meg egyenesen rosszul vagyok. Még sulis koromban az iskolafogászaton mikor szedte le a fogkövet a doki, totál össze karcolta a fémmel a fogaimat, főleg elől és szürkék lettek a fogaim. egy darabig le sem kopott :(

Emellett ha nekem a fogam fáj, az ágyból felkelni nem bírok, ha megcsináltatnám, akkor min. 1 hétig erős fájdalomcsillapítón kellene, hogy éljek, annyira nem bírom elviselni, de azzal meg ártanék a babának, szóval inkább kihagyom. Amúgy egészségesek a fogaim, naponta többször mosom és csak ez az egy lukas fogam van, még egy tömést sem kellett csinálni soha.

2012. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

köszi a biztatásokat és a sok jó tanácsot...azt hiszem tényleg erőt kell vennem magamon és kell hogy menjek, mert nagyon nem szeretnék ártani a bébinek :(

mindenesetre ha megvagyok mindennel írni fogok , "hogy élek e még"

:)


szép napot nektek és köszi még1x

2012. márc. 21. 08:50
 8/26 anonim ***** válasza:

Hát bármennyire és félsz hidd el túléled :) és fájdalomcsillapítót is kaphatsz, a fogorvosom és a szájsebészem is mondta, hogy tévhit, hogy terheseknél nem használhatnak fájdalomcsillapítót! Na és minél előbb túl vagy rajta annál jobb!


Bátorság! :)

2012. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

huhh bátor leszek :)

végülis már nem vagyok gyerek

:)

köszi :-$

2012. márc. 21. 09:36
 10/26 anonim ***** válasza:
bátorság:)
2012. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!