Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fájdalmas a vérvétel? 15/L...

Fájdalmas a vérvétel? 15/L Már nagyon régen voltam vérvételen kb 7 éves koromban, fájni fog vagy? Vagy csak én félek ennyire tőle vagy mindenki szok? Odanézzek vagy ne?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is a válszokat:)
2012. ápr. 17. 09:40
1 2
 1/19 nittababy válasza:
100%
az sokkal rosszabb ha oda nézel szerintem ne néz oda és ne aggódj nem fog fájni már nagyon ügyesen le tudják venni a vért meg sem érzed szinte!!!sok szerencsét!!
2012. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Én 27 évesen voltam így mint te. RETTEGTEM! Úgy emlékeztem hogy borzalmas a vérvétel... mert én is kicsi voltam amikor utóljára vérvételen voltam. (nagyon nem látszik a vénám)

Szinte semmi nem volt az egész... Ne félj!

2012. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen ügyes a vért vevő személy. Van egy nővérke, aki úgy veszi le nekem a vért, hogy tényleg meg sem érzem, de van akinél egy kicsit fáj. Engem nem zavarnak az ilyen véres dolgok, de a saját vérvételemnél inkább elfordulok. A szabad kezemmel pedig a szék oldalát szoktam szorítani. Én ájulós vagyok. Gyerek koromban egyszer elájultam vérvétel után kb 5 perccel. Azóta mindig szólnom kell, hogy ájulós vagyok. Azóta alig fordult elő velem, hogy rosszul legyek (talán kétszer).

Sok vizet igyál már a vérvétel előtti napon is és este, meg még indulás előtt is. Így könnyebben, gyorsabban lefolyik a véred.

Nyugodtan szólj a nővérkének, hogy kissé pánikolsz. Nagyon kedvesek szoktak lenni és nyugtatgatnak, meg elterelik a figyelmed.

2012. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 16 éves koromban vettek emlékeim szerint először vért. Tudtam, hogy nem leszek rosszul, mert nem tud meghatni az ilyen dolog. Én néztem is ahogy folyik :)
2012. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Nézegesd addig a helyesírási szabályzatot. Nem szok, -_- hanem szokott!! Amúgy meg érzel egy kis szúrást, nem kell odanézni és annyi. Nincs mit parázni rajta, aki kiborul az ilyentől, egyszerűen túlstresszeli magát.
2012. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

jaja, nem nagy cucc, némi szúrás, odanézni nem kell!


Ha pl. véletlenül belerúgok mezitláb az ágyba, az sokkal jobban fáj, ennyivel minden nap félhetnénk h jaj nehogy vmi történjen :D :)

2012. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem 1,5 éve folyamatosan vesznek vért.

Igazából nem szabad ráparázni mert akkor rosszabb lesz.

Nekem az volt régen a problémám hogy undorodok a vértől így mindig lefektettek engem.

Aztán mikor kórházban voltam ott kétnaponta vettek vért és ott sikerült azt begyakorolnom hogy nem figyelek oda és nincs semmi baj.

Én olyan mindig a szomszéd épületet nézem az ablakból amúgy.

De tényleg 1 perc max az egész, semmit se fogsz érezni, és ne néz oda.

17/l

2012. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy rosszul leszel-e, az nem attól függ, hogy odanézel vagy nem...


Amúgy nem fáj, tényleg nem. És ezt úgy mondom, hogy én attól is kifekszem, ha megvágom az ujjam és vérezni kezd. Amikor tőlem vettem vért utoljára, akkor azt szinte meg sem éreztem. Onnan tudtam, hogy belélm döfte a tűt, hogy elsötétedett előttem minden, majd elájultam nem sokra rá. Pedig el is fordítottam a fejem és még be is takartam.


Viszont 6 éves kromban simán végignéztem. Azt fogod érezni, hogy oda tudsz-e nézni vagy nem. De ha a fájdalomtól félsz, akkor ne tedd, nem fáj.

17/l


ui.: Igyál előtte jó sok vizet, és könnyebb lesz.

2012. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
45%
Nem fájt legalábbis nekem. És én még oda is néztem. A véradásnál ott félhetsz. Az rosszabb. Ott 2-3 deci vért vesznek le és az ember testében 5deci vér van. Nagyon rosszul leszel utána. De ez nem vér adás
2012. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Máté, ugye csak viccnek szántad a kommented? 5 deci helyett inkább 5 liter. Egyébként nem kell félni, csak nem jó ha egy olyan orvost fogsz ki amilyen egyszer tőlem vett vért. Nem tudta kihúzni az eremből a tűt, a vér meg csöpögött tovább. De szerintem a fájdalom egy csípésnyi, nekem azzal semmi bajom, te is csak nevetni fogsz rajta utána.
2012. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!