Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudtak meg régen a szülők...

Mit tudtak meg régen a szülők az örökbefogadott gyermek vérszerinti anyjáról (1995)?

Figyelt kérdés

Nos,a kérdésemet a saját történetem miatt tettem fel:

-14 éves vagyok,lány és örökbefogadott.Két olyan ember fogadott örökbe,akik nagyon sokat szenvedtek egy saját gyermekért(Budapest->Kaáli intézet->Lombik program->Abortusz,mert elhalt a magzat a méhben->és végül én,akit 9 hónapos koromban kaptak meg sok procedúra után.)

-A vérszerinti anyám nem tudta megnevezni a vérszerinti apámat(tehát ismeretlen ő is)

-A vérszerinti anyámról egy dolgot tudok(vagyis árultak el nekem),a nő nevét.

-Másik,hogy egész furcsa módon a babakönyvemben fehérrel áthúzta valaki a vérszerinti anya nevét és lakhelyének pontos címét(amit ezek után nem tudtak meghatározni-FURCSA MÓDON!)

-Meg az is érdekes,hogy az én vérszerinti anyám NEM EGYEZETT SEM ÍRÁSOSAN,SEM SZÓBAN SE BELE ABBA,HOGY ENGEM ÖRÖKBE ADJON A 2.SOTE SZÜLÉSZETI KLINIKA!!És a GYIVI meg beleegyezett!

Több kérdésem is lenne az örökbefogadással kapcsolatban,az interneten hiába keresek ezekre rá,egyszerűen nagyon kevés dolog van az örökbefogadásról fent!

Hogyan találhatnám meg a vérszerinti anyámat?(kíváncsi vagyok,mert ilyen az alaptermészetem)

Hogyan hálálhatnám meg az örökbefogadó anyámnak,hogy felnevelt,dédelgetett és hogy mindvégig segített?

Hogyan szoktathatnám le az alkoholizálásról az évek óta alkoholizáló örökbefogadó apámat,aki egyébként tudálékoskodik és bunkóskodik velem??A GYIVI nem vette észre,hogy ALKOHOLISTA??Érdekes.


2010. júl. 26. 00:43
 1/10 A kérdező kommentje:

A GYIVI hibázott máskor is??De ekkorát...te atya isten..legalább apámat elvonókúrára kellett volna akkoriban küldeni...

anyát azt jól megválasztották:D:D

2010. júl. 26. 00:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag nem lehetetlen megnézni az elsatírozott nevet, de biztos maradt fenn még irat anyukádról, csak a megfelelő helyen kell keresni, kiindulásnak a születési anyakönyvi kivonatodnak érdeklődj utána, (mert teljesen biztos, hogy az az anyukád neve?)
2010. júl. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A címet nem véletlenül satírozták ki. Az örökbefogadó anyukád tudja valószínűleg a legtöbbet a vér szerinti anyukádról, a nevét. Egyéb dolgokat ő sem tudhat, hiszen a kapcsolatfelvételt akarták megakadályozni a titoktartással. Honnan tudod, hogy a vér szerinti szülőd nem egyezett bele az örökbeadásba?

18 éves korod után, ha ő meghagyta, hogy keresheted, a TEGYESZ vagy GYIVI kiadhatja az adatait neked, ha jól tudom, de vannak, akik kifejezetten kérik, hogy ne mondják meg a leszármazottaiknak, hogyan tudják elérni őket.


Az örökbefogadó anyukádnak szerintem a szereteteddel tudod meghálálni a nevelését.

2010. júl. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Mindig gyámhivatal intézi az örökbefogadási eljárást, aki örökbefogadott az pontosan tudja, hogy hol nyújtotta be a papírokat. Egyébként elég buta volt, hogy elárulta neked, hogy örökbefogadtak, kár volt, mert úgy látom, hogy a szeretetét hátbadöféssel készülsz meghálálni.

Szerintem az örökbefogadó szülők maguk is kezdeményezhetik, hogy megtaláld a vérszerinti szülőt, így talán könnyebb lenne.

Csak kíváncsi lennék, hogy ha a mamád, aki megszült szintén alkoholista, akkor mit fogsz csinálni, és akkor mit fogsz csinálni, ha 300 m2 úszómedencés házban lakik?

Szerintem hálátlan vagy és le is pontozhatsz, leszarom. Mit gondolsz, mit érez az anyád aki felnevelt, hogy azt akarod megtalálni, aki eldobott magától.

Lehet, hogy nincs lemondó nyilatkozat, de attól még lehet, hogy a küszöbön hagyott és elhúzott és azóta boldogan él.

Ha engem örökbefogadtak volna látni sem akarnám, azt aki megszült.

2010. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet olyan, hogy a vérszerinti anyukád nem egyezett bele az örökbe adáshoz mert lehet olyan életet élt vagy olyan rosszak voltak a körülményei hogy nem vihetett haza a kórházból.

Ha meg akarsz tudni róla valamit a gyivi- hez kell fordulnod.

Nevelőapád kezdettől fogva alkoholista vagy csak az utóbbi években?

"Anyukád" meg öleld át és mond neki hogy szereted hidd el tudja hogy hálás vagy neki...

2010. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Állítólag leveleket irogattak neki a klinikáról is és a GYIVI-ről is..de aztán nem találták(nem reagált)..:S
2010. júl. 26. 21:23
 7/10 A kérdező kommentje:

NEM A KÜSZÖBÖN HAGYOTT!

Gyermekklinikán szült meg(SOTE 2.)

2010. júl. 26. 21:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy valaki részegen bebattyog egy gyermekklinikára szülni..másodrészt azt nem csinálják ingyen,ugye??Szval a szülésért is fizetni kell,nemde?:O
2010. júl. 26. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

aaasztaqrva.. komoly lány lehetsz 14 évesen.. kiváncsi lennék rád, írtam privit.

15/f

2010. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi lett végül? :)


4.: Nem akart ő senkit hátba támadni, csak kíváncsi, nem több. :) Le is írta, hogy szeretné a sok jót meghálálni. :)

2022. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!