Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek altatással vagy...

Elbie kérdése:

Szerintetek altatással vagy csak kábítással végeztessem a gyomortükrözést?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a gyomortükrözésem és nagyon félek és nemtudom hogy melyikkel úsznám meg jobban.. ha volt már tapasztalat vagy ilyesmi akkor létszíves segítsetek. Köszi :)
2012. máj. 1. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félned, nem fájdalmas a vizsgálat.

Felesleges altatás, illetve bódítás.

Előtte a szádba fújnak lidokaint, azt le kell nyelni.

Aztán a kb 1cm vastag eszköz úgy lemegy a nyelőcsőn keresztül hogy semmit nem érzel, egyszer nyelni kell egyet s aztán csak feküdni, kicsit kellemetlen amikor már lent van a gyomorba de túlélhető.


Ja és az orvos elfogja mondani ezt hogy mikor nyelj.Vizsgálat előtt egy papírt alá kell írnod hogy engeded és vállalod ha adódna valami kockázat.


Elsőnél én is féltem, de háromszor csinálták nekem és élek.:D

2012. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

csak az a baj hogy olvastam hogy szinte mindenki hányt meg öklendezett és az elég kellemetlen, azt akarom elkerülni :// 15 évesen elég gázos..

köszönöm a bátorítást ^^

2012. máj. 1. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos,ne feledd az orron valo legzes,ki es belelegezni,erre összpontosits,nyugtat,es nem is leszel rosszul,csak ez jarjon az fejedben.
2012. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Természetes az öklendezés, hisz nem oda való dolog van a torkodba stb.A légzésre figyelj meg azzal segíthetsz az öklendezésen ha visszatartod kicsit a levegővételt.

A lényeg kitartás hamar túl leszel rajta.


Had kérdezzem már meg, milyen okból kell neked ezt a vizsgálatot megcsinálni?

2012. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt előbb elfelejtettem írni, hogy aznap amikor mész a vizsgálatra ne egyél ne igyál semmit!
2012. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, elmondták hogy nem szabad ennem sem innom.

Hát előző héten annyira rosszul voltam hogy nem voltam suliba se, égett a gyomrom ment a hasam, valószínűleg túl sok a gyomorsavam, de már korábban is előfordult hogy rosszul voltam, csak akkor még nem mertem megcsinálni. Most sem merem és inkább kábítót kérek csak hogy ne érezzem ://

2012. máj. 1. 21:42
 7/10 A kérdező kommentje:
még azt akartam kérdezni, hogyha kábítást kérek akkor nem fogok öklendezni vagy hányni?
2012. máj. 1. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kábítással kéred, nem lesz öklendezés.

Amúgy enélkül sem kell aggódni hogy hánynál,én egyszer sem hánytam, meg nem is tudnál hisz az eszköz le van vezetve, és a gyomrod is üres akkor.

Plusz ha nem kérsz ilyesmit akkor vizsgálat után ha nincs komolyabb baj azonnal mehetsz is ki.

A másik kellemetlen dolog hogy amíg tart a vizsgálat erősen fog folyni a nyál ki, emiatt fognak a szád elé rakni egy kendőt.

2012. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ha bódítással végeztetem? vagy ha csak lidocainnal?:s. akkor szerintem megéri ha bódítással végeztetem. annak csak annyi hátránya van hogy utána pár óráig nem teljesen leszek magamnál igaz? vagy annak is van olyan mellékhatása mint az altatásnak hogy mondjuk hányás?
2012. máj. 1. 22:22
 10/10 A kérdező kommentje:
na végülis nem tükröztek meg, elmentünk, és behívott a doki és azt mondta hogy nem tartja szükségesnek mert szerinte nem találna semmit, inkább pszihés gondjaim lehetnek...:D
2012. máj. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!