Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap este mélyen beleállt...

Tegnap este mélyen beleállt egy farönk éles vége a lábfejem hátsó részébe, sokat vérzett, most pedig nagyon fáj, nehéz ráállni, itthon mit tudok tenni vele ami segíthet egy kicsit?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi seb (ahhoz képest), de tényleg rettentő mélyre fúródott a fa, és nagyon érzékeny helyen, ezért eléggé sokat vérzett. Szerencsére fa nem maradt benne meg semmi, de nagyon fáj, mert ahogy ráállok pont erre a részre kerül a súlyom, húzza és fáj:( Ha fekszem, akkor minden okés, akkor nem fáj. Anyukám kórházba akar vinni, ha holnapig nem javul, de szerintem teljesen felesleges, ott még akkor is alig foglalkoznak velem ha élet és halál között lebegek:( Mit tegyek? Vagy csak várjak türelmesen pár napot? Bepanthennel kenegetem egyelőre magát a sebet, a seb körül meg Flector krémmel.

De sajnos szerintem egy ilyen sebbel kb ki is röhögnének a kórházban, vannak súlyosabb esetek is, akikkel foglalkozni kell:( Ezért nem akarok odamenni.


2012. máj. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
egy tetanusz oltás nem ártana
2012. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
inkább nézzenek hülyének,minthogy bajod legyen
2012. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha mélyre fúródott és a kicsi a seb, akkor veszélyesebb, mert begyulladhat,elmérgesedhet belül a seb, amúgy már azonnal kellett volna menni, ilyenkor tetanusz injekció kell, mert vérmérgezést kaphatsz, ne várjatok holnapig.

Sebészetre még ma menjetek el.

2012. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szúrt sebek a legveszélyesebbek, mert a szúr csatornán keresztül mindenféle baci be tud jutni. Egy tetanusz injekció tényleg nem ártana.
2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnap este nem fájt ennyire, most pedig sajnos senki sincs itthon, nem tudunk elmenni sehova:( meg őszintén én érzem úgy hogy mélyre ment, de igazából nem tudom megállapítani sajnos, annyi biztos hogy rossz helyen. Most már rá tudok állni,de estig senki sem lesz itthon, szüleim dolgoznak..

Igazatok lehet, és most nagyon félek:( Este még nem tűnt ilyen rossznak a helyzet, akkor ki is tisztítottam utána a sebet, de megnézem most is mi a helyzet vele.

2012. máj. 14. 14:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ártana neked egy tetanusz elleni oltás.


Mi az, hogy a kórházban akkor sem foglalkoznak veled, ha élet-halál közt lebegsz? Én élet-halál közt lebegő betegekkel dolgozom és nagyon sokat foglalkozunk velük, küzdünk az életükért a legvégsőkig...

2012. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nos, egy tetanusz sztem is belefér, és sztem még egy lágyrész UH sem ártana, hogy biztosan nem-e maradt benne egy kis szálka illetve, hogy mennyire oedemas, vagy hogy egyáltalán megnézzék mi a szitu a sebbel. Belehalni nem fogsz attól ne foss, de hidd el, hogy csúnyán el tudnak fajulni a dolgok.
2013. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!