Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Légmellem volt ptx mi a...

Légmellem volt ptx mi a teendő ezután?

Figyelt kérdés

Üdv!

15 éves fiú vagyok 185.cm,62kg.

1.Napon Nagyon kifárasztottam magam (tesi) hányingerem volt,nem kaptam levegőt.

Következő nap kupert futottunk és ott minden beleadtam mikor hazaértem nem volt semmi majd 17 óra fele elkezdett fejni egész mellkasom mentem el orvoshoz.

Majd következő nap megint fájt!

Anya kényszerített rá hogy menjek el (ő is eljött)

Háziorvos meghallgatott és élküldőt a kórházba légmell gyanújában.

Röntgenen igazolódót.

38 valamim volt (közepes ptx)

Várni kellet felszívóik--csövezés.

végül intenzív pihenés mellet 2 nap alatt lecsökkent -10 re.

Ma engettek haza de még 2 hét múlva vissza kel mennem orvoshoz!


KÉRDÉSEIM:

Hány szór alakulhat ki?

Mennyire veszélyes?

Mitől alakul ki?

Miben fog befolyásolni?


Axmás is vagyok .

Bal tüdömben volt spontán ptx.


2012. máj. 29. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

1.Többször is kialakulhat szóval vigyáznod kell óvatosan fokozatosan terheld6szoktasd vissza a sporthoz

2.A pneumotrax(PTX) nagyon veszélyes mert a tüdődnek nincs saját izomzata a rekeszek nyomják össze a tüdőt, a tüdődre rásimul a mellhártya az a vákum tartja ott a tüdődet +sikosító anyagként is szolgál.Pneumotraxnál a túlterheltség, nagyobb ütés, mellkasi trauma, egy rossz mozdulat következtében a mellhártya és a tüdő közé levegő kerül, mivel a vákum tartja a tüdődet a helyén és így tudsz lélegezni, ha levegő kerül közé a vákum megszűnik és a tüdőd mint egy lufi összeesik. ez azért veszélyes mert megfuladhatsz és nyomhatja a szívet is.

Befolyásolni ha óvatos vagy és fokozatosan szoktatod hozzá a terheléshez semmiben.

Dr.farkas Richárd

Sürgősségis

O.főorvos

2012. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!