Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem első epilepsziás rohamhoz...

Nem első epilepsziás rohamhoz kell mentőt hívni?

Figyelt kérdés

Egyik epilepsziás kérdéshez érkezett válasz elbizonytalanított. Ezért kérdezem meg: epilepsziához minden esetben kell mentőt hívni? Vagy van, hogy elég megvárni, amíg lecseng és utána orvoshoz kísérni az illetőt?


Ha utóbbi, akkor mit kell tenni miközben tart a roham?

És kívülállóként honnan tudom, melyik esetről van szó?


Egyáltalán nem értek a témához, még nem láttam rohamot, csak félek, hogy valamit rosszul csinálnék éles helyzetben!



2012. máj. 14. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell minden rohamhoz mentő, csak tudjátok otthon kezelni. Ha nagyon súlyos, szokatlan, akkor persze lehet.
2012. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%

Minden egyes rohamhoz kötelező mentőt hívni!

(eü. dolgozó)

2012. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Csak ha már nagyon eldurvul a helyzet és az illető már okozott kárt magában.

Nekem egyik rokonom volt ilyen, eleinte még nem kellett mentőt hívni mert tudtuk kezelni, de amikor már nem bírtunk vele akkor felhívtuk a segélyhívót hogy mi legyen ilyenkor.

2012. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Te nem tudod eldönteni, hogy kis-vagy nagy rohama van. MENTŐ!
2012. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mindig kell mentőt hívni, ha grand mal (nagyroham) van. Kialakulhat belőle status epilepticus (epileptiform görcsök egymást követik), ami életveszélyes állapot! Egy laikus ezt nem tudja megítélni.
2012. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Én nemrég tanultam, hogy NEM KELL minden rohamhoz mentő. Egy mentősorvos mondta. Én hiszek neki. Nem hiszem,hogy naponta ötször ki kéne hívnom a mentőt egy-egy roham miatt. Persze, ha nem tudod eldönteni,hogy mennyire súlyos, nyilván ki fogod hívni a mentőket.
2012. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! bár az ellentmondó válaszok miatt továbbra is bizonytalan maradtam. Nincs erre kórházi protokoll valahol? Ha tudtok ilyet, légyszi linkeljetek!
2012. máj. 14. 11:52
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha kihívom a mentőt, mi a teendő, amíg kiérkezik?
2012. máj. 14. 11:54
 9/15 anonim ***** válasza:
2012. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Én most tavasszal úgy tanultam, hogy ha a roham 5 percnél tovább tart, illetve nagyon rossz állapotban van az illető akkor kell mentőt hívni. Viszont fontos a szakszerű elsősegély ha azt nem tudsz adni, akkor inkább hívj mentőt minden esetben. Ha nem tudsz adni elsősegélyt, se szeretnél segíteni akkor menj el egy ilyen tanfolyamra, igaz neten is sok infó van, de a tanfolyamon sok gyakorlat is van (pl. oldalra fektetés).

Semmi esetre sem szabad magára hagyni a beteget roham után még akkor sem ha azt mondja, hogy most már minden oké. Ha előtte még nem volt rohama az illetőnek akkor fontos az orvosi kivizsgálás, mert lehet más betegség előjele is.

2012. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!