Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a nőnek nincsen bejelentett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nőnek nincsen bejelentett munkahelye, de van egy saját lakása, akkor elvehetik tőle a gyereket válás esetén?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 22:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Miért vennék el tőle?
2012. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 karesz01 válasza:
24%

Ha a nőnek nincsen bejelentett munkahelye , akkor nincs keresete .

Tehát nem tudja ellátni a gyereket .

Így elvehetik .

2012. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem egy dolgon múlik, hogy kinél helyezik el a gyereket, hanem az összes körülményt mérlegelve állapítják meg, hogy hol jobb neki.

Ezen nem fog múlni, a többi tényezőt pedig nem ismerjük, így válaszolni sem tudunk (amúgy sem tudnánk a bíró helyett dönteni).

2012. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Kedves karesz01, ez nem így működik. Attól, hogy valakinek nincs bejelentett munkahelye, még lehet képes mind saját maga, mind a gyereke eltartására (ami egyébként is fele részben az apának is kötelessége). Törvény nem tiltja, hogy a nőt bárki más - rokon, ismerős, szülők, új pár - tartsa el, és vele együtt a gyerekét is. Az is meglehet, hogy a nőnek munkahelye nincs, viszont vagyona annál inkább, és abból él. Arról nem is beszélve, ha valamilyen járadékban részesül, és amúgy sem dolgozna.

Egy gyermekelhelyezési per esetében nem kizárólag, és még csak nem is a legnagyobb mértékben az anyagiak számítanak.

2012. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!A helyzet az,hogy válni akarok,1 éves a gyerekem,és jelenleg gyedet kapok,illetve 3 éves koráig jár nekem a gyes.Utána viszont munkát kell keresnem,és az lehet hosszadalmas lesz.Saját házam viszont van,és a szülők is tudnának valamelyest támogatni.Viszont félek hogy munka hiányában nehogy el akarja perelni tőlem a gyereket az apja.Ezért érdekelt,hogy leléphetek-e most,vagy várjak még 2 évet,illetve még annyit amennyi idő alatt munkát találok?

2012. ápr. 28. 07:44
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Attól hogy nincs munkahelyed,még nem veszik el a gyereket.Jövedelmed van,hiszen kapsz gyedet.Én két kicsi gyerekkel váltam,gyesen voltam,és albérletbe mentem velük,bennem föl sem merült,hogy az apának ítélik őket.
2012. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

De hisz van jövedelmed.

Gyed,családipótlék,és ha elválsz akkor gyerektartás.

Ehhez hozzávesszük a szülői segitséget,és hogy még ennyire pici a gyerek,nincs az az ügyvéd aki elperli tőled.


Nincs miért aggódnod.

2012. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor sem ítélhetik az apának,ha már nem jár a gyes???

2012. ápr. 28. 12:55
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg az-e az apa akitől te mindenáron félted a gyermeket. Szoktak a nők olyat is csinálni, hogy arra mennek ki, hogy legyen gyerekük majd valaki eltartsa őket, pl gyermektartás. Ha nem vennéd észre sokan ebből akarnak megélni. Tisztelet a kivétel , tényleg nőknek.
2012. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Lehet hogy vannak ilyen nők,én természetesen nem ilyen vagyok.Nem szorulok rá az ő pénzére,lesz@rom a gyerektartást is....annyiban izgat a dolog,hogy nincs hova visszamennem dolgozni,munkát kell majd keresnem gyes után,és nem szeretném ha bosszúból bekavarna mert elhagytam.Ennyi,de nem hiszem hogy mentegetőznöm kellene,mert nincs miért!
2012. ápr. 28. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!