Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kap cukorbetg ellátás...

Hogyan kap cukorbetg ellátás egy (kezdetben) munkanélküli Angliában?

Figyelt kérdés

Üdv!


Júliusban megyek Angliába. Ott él egy jó barátom, van saját háza kint Kettering ben. Nálla fogok lakni.

A tervem, hogy kimegyek és keresek munkát. Van több szakmám, de elejében beérem az agency s, gyári, raktári munkákkal is. Alaptőkém is van, hogy jó sokáig kint tudjak lenni...


AZONBAN

Egy hónapja egyes típusú cukorbeteg lettem. Napi 4x lövöm magam inzulinnal.

Szeretnék minden információt összeszedni. Eddig nagyon vártam, hogy kimehessek, de így már sok félelem tölt el.

Fogalmam sincs mit kell majd intéznem, hogy megkapjam kint a cukorbeteg ellátást. Inzulin -t, tűket, tesztereket, rendszeres vér és egyébb vizsgálatokat.


KÉRLEK szépen segítsetek. Ha kellő információ lesz a bírtokomban elmúlik a félelmem.


Első probléma:

Nem egyből fogok dolgozni. Ezért kérdéseim is így intézem hozzátok.


NI number -t tudom, hogy lehet elintézni.


Mit kell tennem, hogy cukorbeteg ellátáshoz és az ehez társuló dolgokhoz jussak?


Először ugye háziorvoshoz kell majd mennem kint?

Oda milyen papírokat kell vinnem, azok közül amik itt vannak magyarországon?

Kell valamilyen papírt az indulásom előtt beszereznem, ami szükéges ehez?


Az mennyire szól bele, mivel módosítja az ellátást, hogy munkanélküliként venném igénybe?


Kell bármiféle biztosítást kötnöm kint? Esetleg ilyet igényelnem kint vgy itthon, hogy Unios TB kártya? (mintha hallotam volna valahol)


Az egész folyamat érdekelne. Hova kell mennem, hogy fog zajlani, hol milyen papírokat kell majd intéznem, kapnom.


Mennyibe fognak az egyes dolgok kerülni? Úgyértem kell a fizetni a háziorvosnak, a diabetológusnak, a vizsgálatokért. Az inzulin és egyébb kellékek átlagosan mennyibe kerülnek kint?

Ezzel az UNIOS TB KÁRTYA dolog, hogy szól bele ebbe?


Aggódok, hogy így, hogy kezdetben munkanélküli leszek, hogy fog ez történni, de amint kiértem ezt el kell intéznem.


Előre is nagyon szépen kszönöm, ha valaki végiolvasta és veszi a váradságot és segít



#Anglia #cukorbetegség #National Insurance Number #orvosi ellátás külföldön #anglia cukorbetegség #cukorbetegség külföld
2012. jún. 5. 21:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!