Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Máshol is ilyen nagy gondot...

Máshol is ilyen nagy gondot okoz, ha hétvégén, vagy este kihívod az ügyeletes orvost?

Figyelt kérdés
Kicsit fel vagyok háborodva.Másodszor fordul elő a szitu,hogy egyedül vagyok itthon két pici gyerekkel,akik megbetegszenek.Természetesen hétvége van,nincs körzeti rendelés.Autóm nincs,férjem dolgozik,messze.Nincs mit tenni(nagyon lázas a pici)kihívom az ügyeletet.Rá 10 percre,visszahív egy asszisztens,hogy:ugyanmár vigyem én be a gyereket,mert ők nem érnek rá kijönni.Különben is,majd lemegy az a láz!Ki vagyok akadva,mert mindezt persze,tök hülyének néz"stílusban adja elő.Nem tudom,csak nálunk van így ,vagy tapasztaltatok-e már ti is hasonlót?

2012. jún. 17. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Elméletileg ezért fel is jelenthetnéd! Betegjogi képviselőnél panaszold be. Ez a munkájuk, erre tették le az, ,esküt,, felháborító! Èn tavaly hívtam magamra őket, pedig parom us es kocsim is itthon volt.
2012. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen... Bár én nem gyerekhez hanem a 60 éves anyukámhoz hívtam ki, majd persze a hátamra kapom és beviszem. De sem a mentők sem az ügyelet nem volt hajlandó kijönni mikor rokonom annyira rosszul volt, hogy nem bírt felkelni, kiderült, hogy belső vérzése volt... Nem értem ezt a rendszert, hogy a fenébe lehet az, hogy egy telefonos operátor dönti el azt, hogy ez mennyire súlyos látatlanban???
2012. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha volt rá lehetőség,bevittem őket.De sehogyan sem értem,mert szerintem is elvileg ez a dolguk,ezért vannak.És még ha van is mondjuk kéznél autóm,akkor sem viszi az ember mondjuk 39 fokos lázzal a gyerekét be.Nagyon kiváncsi voltam,vajom csak a mi városunkban ilyen az ellátás,vagy máshol is.Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 17. 14:06
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

sajnos ez az általános. felnőttnél, gyereknél egyaránt. nekem nincs gyerekem, de a barátnőm telefonbeszélgetését végighallgatttam az ügyelettel, amikor a kisfia lázas volt és olyan sugárban rókázott, semmi nem maradt meg benne, még a sima folyadék sem. a párja dolgozott, 3x hívta az ügyeletet, közben hazajött a férje, negyedszerre már ő hívta, akkor kijöttek... uitt néhány év múlva meg is halt egy kislány influenzában, mert először csak az anyuka hívogatta az ügyeletet, míg apuka haza nem ért és nem vágta kocsiba a gyereket. sajnos túl későn :-(. másik városban az én páromhoz 39.8-as lázzal nem jöttek ki, mondván, h azt csak csillapítani kell, ahhoz meg nem kellenek ők, tegyem a dolgom. másnap visszahívtam őket, elmeséltem, h már beszéltünk, párom lábra állni sem tud és még mindig 39.8. Mire ők: "és most minek hívott, mit szeretne tőlünk" mire én: "jöjjenek ki és vizsgálják meg a párom, kizárólag ezt szeretném önöktől és más megoldást most már nem is fogadok el". erre kijöttek. de a 22 éves orvostanhallgató kislány nem jött rá, h a páromnak tüdőgyulladása van és kis híján túladagolta a lázcsillapítót (olyan hatóanyagot akart beadni, amiből én is adtam neki egész nap, utoljára másfél órával azelőtt, h kiérkeztek. én szóltam többször, a nem orvos végzettségű mentős mondta, h nehogy beadja és elmesélte, h más orvosok mit csinálnak ilyenkor)...


szomorú, h ilyen stílust kell felvenni, de bizony sokszor csak így hajlandóak tenni is valamit

2012. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos, az ügyelet is, a mentőkhöz hasonlóan sürgősségi ellátásokra jött létre. Lázas, vagy torokfájós panaszokkal ritkán indokolt a felkeresése. Az ügyelet kivizsgálást nem kezdeményezhet, csak tanácsot adhat. Sürgős beutalót, vagy kivizsgálást az ügyelet is kérhet.

Ez van. Ez a magyar egészségügy.

2012. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak sürgős esetekben? De undorító! Ès telefonon honnan tudja eldönteni? Ezért halnak meg indokolatlanúl, aztán mennek a perek....
2012. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

Nincs ebben semmi felháborító...nem futár szolgálat és nem ül ott egész hétvégn 10 db orvos...nincs is az a marha aki elvállaná. És azért nem megy ki, mert az, hogy belázaodtál te vagy a gyerek vagy anyuka az bromira nem sürgősségi eset...adj neki lázcsillapítót, majd reggel beviszed a rendelésre...vagy azt sem tudod megoldani mert nincs kocsid?majd a háziorvos is rohangáljon házhoz


És igen vannak sűrgösségi estek,akikhez tényleg ki kell menni és az is azért tart 5 órát, mert ilyenkhez kell rohangálni, hogy jaj lázas, meg fáj a torka, meg folyik az orra, meg akik egész héten csesztek orvoshoz menni,mert arra nem szakítottak időt, majd hétvégn az ügyelet...


Talán ha az emberek tudnák, hogy mikor kell kihívni!!! az ügyeletet, mikor kell elmenni és mikor kell mentő, meg nem hinnék, hogy ebből a pénzből csak felkapja a kagylót és 2 pecen belül rohannak, hogy helyette beadják a lázcsillapítót, akkor majd marad idő a súlyos esetekre is.

2012. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló!Azt hiszem eléggé félreérted,miről van itt szó!Ha hétközben gond van a gyerekkel,vagy bárkivel,nyilvánvaló,hogy elviszem a rendelésre!Azt megoldom kocsi nélkül is!!Továbbá,nem vagyok olyan hülye,hogy ne tudnék beadni egy lázcsillapítót a gyerekemnek!!Nem jókedvemben és nem unalmamban hívom ki a bunkó orvosi ügyeletet,hanem mert aggódok a gyerekemért,és nem fogok 2 napot várni,ha bármilyen betegsége van,amit én nem tudok megállapítani!Ezért kell az orvos és igen ezért van az ügyeleti ellátás!!Amúgy meg telefonos asszisztens,aki ki tudja mit tanult,miért ül ott,nem tudja eldönteni a betegség súlyosságát!És végül rohadt sok tb-t fizetek még a gyesből is,nehogy már ne jöjjön ki az az orvos!!!Mi van,mindenkit le kell már fizetni ebben a világban a normális hozzáállásért???
2012. jún. 18. 14:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek a kérdezővel!
2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a 19 41 es válaszolónak csak annyit fűznék hozzá,hogy kezeltesse már magát,mert nem normális!Hogyne hívná ki az anyuka a gyerekéhez az ügyeletet,ha beteg a gyere!Én is kihívtam ha kellet!Látszik nincs gyereked,a másik meg az,hogy sajnos eleve bunkó szemetek az ügyeletesek többsége,én eltudtam menni hétvégén,mert rosszul voltam nagyon,persze a párom vitt kocsival,és nem hívtam ki őket magamhoz,de meg sem vizsgált,flegmán,lekezelően azt mondta menjek a háziorvoshoz ilyen olyan beutalóért,majd vizsgálatokra,mert ő nem adhat,vagy menjek az ügyeletes kórházba.Na ennyit róluk.
2012. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!