Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Máshol is ilyen nagy gondot...

Máshol is ilyen nagy gondot okoz, ha hétvégén, vagy este kihívod az ügyeletes orvost?

Figyelt kérdés
Kicsit fel vagyok háborodva.Másodszor fordul elő a szitu,hogy egyedül vagyok itthon két pici gyerekkel,akik megbetegszenek.Természetesen hétvége van,nincs körzeti rendelés.Autóm nincs,férjem dolgozik,messze.Nincs mit tenni(nagyon lázas a pici)kihívom az ügyeletet.Rá 10 percre,visszahív egy asszisztens,hogy:ugyanmár vigyem én be a gyereket,mert ők nem érnek rá kijönni.Különben is,majd lemegy az a láz!Ki vagyok akadva,mert mindezt persze,tök hülyének néz"stílusban adja elő.Nem tudom,csak nálunk van így ,vagy tapasztaltatok-e már ti is hasonlót?

2012. jún. 17. 13:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
19%

le lehetett pontozni,de akkor is tipkus a hozzáállásotok...minden jár,de azonnal, lehetőleg ingyen vagy olcsóért...


az a rnegeteg tb az semmi...nudli, kezdjük itt, az már csak a non plus ultra, hogy mennyi befizetésből, hány embert kell ellátni.

És igen egy lázas gyerek az nem sűrgősség fogjuk már fel...a kedves anyukűák is vegyék elő a józan eszüket, nem sűrgősség, hogy ahhoz azonnal rohanni kelljen. pont. Én is voltam gyerekként lázas hétvégén és nálam is volt már gyerek lázas a hétvégén...ehhez nem kell az ügyeletnek házhoz! rohangűálnia. Ha minden emberhez ki kéne házhoz menni,aki belázasodik.. Ha nagyon sűrgős,akkor fogod magad és elmész taxival, ha annyira aggódsz.A kedves utolsó sem tudom mit hőzöng, igen az ügyelet nem küldhet el téged vizsgálatokra, max beutalót adhat sűrgősséggel a kórházba (beutaló köteles osztályra), volt benne részem, az, hogy meg se vizsgálták az már baj.


amikor én bementem az ügyeletre tudod ott is kik voltak? taknyosk, meg szimpla lázas betegek, meg ezek telefonálgattak, meg hogy küldjenek mentőt, mert ő nem tudja a számukat...elképesztő.


kedves kérdezőt megkérték, hogy ugyan fáradjon már be, ha neki annyira sűrgős, ugyanis előtte még 40 másik taknyos is betelefonált, hogy menejnek már hozzá ki megcsinálni a forró teát, aztán még elszöszölt a doki egy valóban sűrgős/ágyhoz kötött stb betegnél, így sajnos -mivel osztódni nem tud- várni ekll avgy szimplán nem tud kimenni.


Lehet lepontozni, mert nem maszírozom a lelkedet,de ez így működik, tetszik vagy nem. majd ha több pénz lesz az egészségügyben, nem egy autóval rohangál majd az ügyeletes, a hanyag orvost 8jelen esetben ügyeltest, vagy akéár aszisztenst) ki lehet rúgni,mert a helyére 3 másik ugrik és az emebrk indokolt esteben hívják házhoz az ügyeletet, akkor majd jut idő a kedves posztolóra is, hogy ne kelljen neki magától bemennie, pedig ugye megoldható lett volna, ha nagyon sűrgős.

2012. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek.Az utolsónak még annyit:nem kell,hogy bárkinek is masszírozd a lelkét(nekem pláne),kár lenne vitatkozni,mert látszik,hogy fogalmad sincs a dologról!
2012. júl. 10. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!