Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés bódításban-most...

Gyomortükrözés bódításban-most szégyelljem magam, amiért nem toleráltam az endoscopot? :- (

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Nem oly rég estem túl egy ilyen bódításos beavatkozáson.

Nagyon meglepett, hogy vizsgálat után, mikor átvettem a leletem, az orvos azt mondta: nem bírtam túl jól az egészet...De én nem is emlékszem arra például, hogy hogy jutott be a nyelőcsőbe az eszköz, nem emlékszem nyelésre, semmire igazából. Ha elvileg szedáltak, nem szabadott volna az izmaimnak görcsben lenniük, tehát nem értem.

Mivel az egész gyomrom tele van hatalmas polypokkal, így nem is kérdéses, hogy az már rendes altatással lesz elvégezve.

De akkor is zavar, hogy hogy tudtam ellenkezni az eszköz ellen bódítás alatt?

(Mondjuk, azt hozzá kell tegyem, az orvosnak nem lehetett valami jó kedve, mert még szedálás előtt megkérdeztem, hogy nekem kell-e nyelni a csövet...mivel arra gondoltam, ha nem leszek tudatában a dolgoknak, hogy fogok nyelni, ha azt mondják, mikor nyelnem kell; főleg, hogy a lidocain is megtette hatását és próbáltam még ülve, a bódítás előtt nyelni, de nem sikerült, így aggódva megkérdeztem azt a dolgot /hát kár volt/...de ő sajnos ezt félreértette és azt választolta, hogy ha gondolom, lenyelheti ő is végignézhetjük az ő gyomrát is...Tehát a legvégén már nem mertem rákérdezni, mit értett az alatt, hogy nem tolerálom az eszközt)

Valakinek esetleg volt ilyen "élménye"?

Egy szar, gyenge alaknak érzem most magam, ki tudja, mit csináltam még, amiről nem tudok.



2012. jún. 18. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezz így! Nem tehetsz semmiről. Én altatásos műtét! alatt valahogy kiszabadítottam a kezem és kitéptem az infúziót a karomból.
2012. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja, ne csinálj már bolhából elefántot. :D
2012. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Antimod ***** válasza:
Ugyan már, nekem meg nem lehet pálcikával hozzáérni a nyelvemhez, mert lehányom az orvost. Ez van, én meg mást "tolerálok" jobban. (Mondjuk nem az endoszkópiát, ezt le mernék fogadni. :) )
2012. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul ilyenek miatt, nem hibáztál semmiben, teljesen természetes hogy egy kiszolgáltatott helyzetben az ember nem a megszokott módon viselkedik. Nekem is sokszor kellett részt vennem különböző vizsgálatokon, műtéteken az elmúlt időben, mindig próbáltam adni a normálist, de stresszhelyzetben az ember csinál ciki dolgokat. Viszont az orvosok ehhez hozzá vannak szokva szerintem :)
2012. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán ne szégyelld magad emiatt.. ez nagyon kellemetlen eljárás, nincs abban semmi, hogy " nem toleráltad" én pl el sem mernék menni egy ilyen vizsgálatra.. az orvosod meg egy bunkó paraszt volt..
2012. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pedig fizetős...

A szar érzés lelkileg már megmarad, idővel biztos elfelejtem, viszont tényleg érdekelne szakmaileg, hogy lenyugtatott állapotban miért van izomgörcs vagy öklendezés. Nálam nem tudom, hogy melyik állt fenn, végülis mindkettő beleillik a "nem tolerált" kategóriába.

2012. jún. 18. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges ezen tépelődnöd. Lényeg, hogy így vagy úgy, de megcsinálták a vizsgálatot. Nekem kétszer volt gyomortükrözésem, mindkét alkalommal "éber" állapotban. Én jól toleráltam, de két ismerősöm is hasonlóan rosszul viselte mint Te. Ez egyénfüggő.
2012. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, a lényeg, hogy megcsinálták, viszont mivel a statuszom rákmegelőző állapotnak felel meg, így legalább fél évente lesz szükséges ez a vizsgálat s mindemellett több polipból kell mintát venni.

Az orvos azt mondta, hogy 1 levezetéssel egyszerre csak 1 biopsiát tud kivitelezni, namármost jelenleg is kb. 15-öt kell eltávolítani, ezért javasolta altatásban (mivel ugye még a bódítás sem volt számára kedvező munkafeltétel ehhez- a no tolerancia miatt ugye):D

Szóval legfőképp most azon idegeskedek, hogy félévente egy ilyen altatásos beavatkozás hosszú távon mit tesz a szervezetemmel és persze ennél is jobban zavar, hogy miből termelem ki az árát (altatással kb. 60 ezer plusz egyenként a polip levétele olyan 5 ezer!!!!)

Nem tudok arról, hogy állami intézményben végeznének-e sorozatos polip levételt endoscoppal és altatásban.

2012. jún. 18. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen hosszadalmas kezelések várnak még Rád. Bizonyos szempontból hasonló a helyzet nálam, igaz nekem végül a vastagbelemen találtak rákmegelőző polipot. Emiatt rendszeres colonoscopiára van szükség. Az még sokkal sz*rabb a gyomortükrözésnél is (eddig 3 vastagbél tükrözésem volt és még csak 31 éves vagyok:( ). Sajnos nem tudok olyan kórházat ajánlani, ahol ezt megcsinálnák... Kitartást kívánok Neked!
2012. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is "csak" 37 éves vagyok.

Nem tudom, hogy miért van ennyi betegség ilyen korban.

A szüleim és ismerősei körében azt sem tudják, mi az a gyomorsav, vagy ha igen, akkor más betegség kapcsán alakult ki náluk.

Lejárt lemez, de....úgy 4 éve állandóan beteg vagyok. Sosem voltam hipochonder, de most már kezdek azon gondolkodni, hogy nincs-e igaza egy ismerősömnek. Ő válltig meg van róla győződve, hogy nem kellett volna kérnem a H1N1 védőoltást annak idején.

2012. jún. 18. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!