Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gombás a lábkörmöm és beisvá...

Gombás a lábkörmöm és beisvá van gyulladva, megoldás ami lehetőleg fájdalom mentes? (lent hosszan). Helyesírásért bocsi, ha van hiba, de telóról írtam mindent.

Figyelt kérdés

Üdv, lenne pár kérdésem, a történetem a következő:

Kollegista vagyok, első napomon nem volt papucsom

és úgy mentem el zuhanyozni.

(ekkor még nem is gondoltam hogy gombát kaphatok..)

Aztán begombásodott a két nagylábuljamon a köröm valamint beis gyulladt.

Ekkor még suli eleje volt és eléggé fájt amikor egésznap cipőben és pamut zokniban voltam.

Itt még nem gondoltam hogy gombás is, aztán rájöttem,

vettem a gyógyszertárban valami gomba elleni sprayt.

Az nem akart hatni, ezután elkezdett sötétülni a lábuj körmöm

(nemtudom hogy feketére, vagy zöldre)

gennyezett és rossz szaga volt és a körmöm szélén elkezdett dudorodni egy kemémy valami, amit nem tudtam eltávolítani, mert fájt nagyon.

Elmentem a helyi rendelőbe, és a főorvos már azt mondta ”lekell vennünk”

Ekkor elrettentem, de oké nagynehezen elfogadtam aztán kaptam időpontot, elmentem kaptam egy injekciót a jobb lábuljamba, és elzsibbadt, ennek ellenére szörnyen fájt belül a körmöm amikor húzta le a doktor. :S

Levette kaptam rá betadinet nameg kötést aztán a kellemetlen kötéseltávolítások is megvoltak, de semmik sem a

bekötött lábbal való cérna szakadó fájdalomhoz képest amkikor elmúlt az érzéstelenítő hatása..

Ezt kennem kellet betadinnel. Év végére a másik lábuéjammal ugyanez történt, csak ott nem éreztem semmit a beavatkozás során.

Mind a kettő lábuljam megvolt csinálva, és amikor félig visszanőttek, akkor kezdődtek a további problémák, rosszul nőtt be a köröm, gombás volt még mindig, gennyelt, nagyon rossz szaga volt.

És azóta így vagyok ezzel a két nagylábuljammal, és az egyik még nem is nőtt vissza teljesen.

Nemsokára 10 hónap tellik el azóta, nem tudok csak széles orrú cipőkben kis fájdalommal járni, eglsz nyáron nem mertem bokazokni nélkül kimozdulni, és egyszer se mehettem el így strandra, valamint szeretem a focit, és a küzdősportoknak élek, de lassan egy éve sok jelentős dolgot nem csinálhatok, főként a gyulladási fájdalom miatt. Ma ilyen gomba ceruzával kenem reggel este, és mindig megpróbálom kivágni a begyulladt körömrészt, de semmit sem javul a helyzet. Nem akarok többet hosszú fájdalmas műtéteket/műtét utáni szenvedős napokat,

ebben szeretnék segítséget kérni, mert így nem egy virágoskosár az élet..



2012. aug. 17. 06:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Jah, és 15/heteró fiú Ha ez számít valamit:D

Értelmes válaszokat várok, vagy leispontozhatlak, nekem mindegy.

Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 17. 06:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Hallotál már Googlerol?

Google : koromgomba vagy koromgomba kezelése

2012. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedikűröshöz menj először, ő levágja a körmöd, ha hosszú és be van nőve, és ha nem olyan nagy a probléma, ajánl rá megfelelő készítményeket. Viszont ha már nem elég a külső kezelés, akkor elküld majd bőrgyógyászhoz, ő majd ír fel gyógyszert.
2012. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, a válaszokat!
2012. aug. 18. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Otthon és éjszaka feltétlenül zokni nélkül!

Ugyanis nehezíti a gyógyulást, ha "bedunsztolod".


Menj el a Parajdi Sópincébe a Vámház körúton. Ott vásárolj direkt fürdésre való bányasót. Nem drága.

Azzal naponta reggel és este is áztasd be a lábad. Utána hagyd megszáradni, ne öblítsd le!


Ha zoknit kell húznod, akkor szerezz cérnazoknit, amit fertőtleníteni is tudsz!


A külön lábtörlő törölközőidet, zoknijaidat, a cipődet, papucsodat rendszeresen fertőtlenítsd hidrogéperoxiddal.


A többit elmondja a bőrgyógyász, de ezt a só-kúrát a fertőtlenítésekkel kb. 1 évig kell csinálnod.

2013. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!