Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik semmiképp nem mennek orvoshoz, csak ha a mentő viszi őket erőszakkal?

Figyelt kérdés

Egy férfi ismerősömről van szó, aki 18 éves kora óta, már 6 éve nem volt se házi orvosnál, se üzemorvosnál, még fogorvosnál sem. Egyáltalán sehol. Pedig amúgy szokott beteg lenni, volt hogy magas lázzal, de akkor se megy el. Ami számomra érthetetlen, hogy nem egyszer volt nagyon begyulladva a foga, de még akkor sem volt hajlandó orvoshoz fordulni. Hanem a másoknak felirt cataflammal tömte magát egy hétig, elég durva adagokban.

Kijelentette hogy ő soha nem fog orvoshoz, vagy kórházba menni, inkább méltóságban meghal, akár egy vakbélgyulladásban is!

Normális az ilyen?? És amúgy a háziorvos nem tartja ezt számon, hogy egy ember hozzá tartozik, de már évek óta nem jelent meg nála?


2012. szept. 5. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

azért évente egyszer nem nagy dolog elmenni egy általános kivizsgálásra, ahol megnézik a labort, a vérnyomást meg az általános állapotát. ugyan van aki nem teheti meg mert nincs pénze, vagy TB-je, az más, de aki megteheti az menjen el orvoshoz, ha valami baja van.

nekem néhány éve végbéltályogom volt és ha nem megyek el orvoshoz, akkor lehet, hogy nem élnék már, mert perforálódott volna és szepszisben haltam volna meg.


amúgy meg a háziorvosnak kéne küldenie behívót, de hát arra meg nincs pénz.

2012. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megérdemli a sorsát.


Amúgy én sem jártam orvoshoz amíg fiatalabb voltam. Ennek egyszerű a magyarázata: nem voltam beteg.

2012. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem voltam már vagy 3 éve háziorvosnál, 3 éve is csak a jogsi miatt, ha nincs szükség rá minek.
2012. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tényleg évente egyszer egy általános kivizsgálás nem árt, hiszen ezzel meg lehetne előzni komolyabb problémákat
2012. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!