Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bokatörés után elég a 3 hét...

Bokatörés után elég a 3 hét gipsz? (fekvő 1 járó 2)?

Figyelt kérdés
Egy hétig fekvőgipszem volt, most már 1,5 hete járó gipszem van, minden nap reggel is és délután is 1 km-ert le kell sétálnom gimibe menet. Nagyon jól megy a gyaloglás, sokan észre sem veszik, hogy el van törve. Egy lábon lábujj hegyen meg tudok állni a törött lábammal, nem fáj, néha kicsit érzem a lábam... Még 3 hétig hordanom kéne a járógipszet...szerintetek levetethetem korábban, nem lesz maradandó bajom?
2012. szept. 19. 17:33
 1/5 intrepid ***** válasza:
Három hét bokánál nagyon kevés. Nem éri meg kockáztatni, hogy azután elmozdul, rosszul forr össze, és sánta leszel. Kontroll röntgen úgy is lesz 4. hét után, ha minden rendben lesz, kérheted az orvost, hogy vegye le, mert már nagyon unod, de ha azt mondja, hogy nem, akkor nem lehet.
2012. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le ne vedd, nem véletlen van addig rajtad.

Én sem éreztem semmit, de kellett.

Amúgy normál vagy könnyített gipszed van? Hogyan törted el?

2012. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NE vetesd le. Mindennek megvan a normál ideje.Igy a törés gyógyulásának is. Valamiért ennyi ideig gipszet hordanak az emberek már évtizedek óta. Talán nem véletlen.

Az jó, ha sokat mozogsz gipszben erősit és levétel után nem lesz annyira gyenge a lábad. Az is jó, hogy folyamatosan tudsz menni, igy nem fogsz nagyon sántikálni majd ha idejében megszabadulsz a gipsztől.

Tényleg műanyag vagy hagyományos ez nem mindegy a súly miatt? Egyébként még ajánlanék plusz tornát is (ha fehér gipszed van) Emelgesd egy pár percet naponta az összezárd lábaid ez erősit, valamint lehet még lépcsőzni is pár emeletet az sem árt. Jobbulást és türelmet kivánok.

2012. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Levetettem..és megbántam, pedig csak néhány órája vagyok így...remélem nem lesz maradandó :(
2012. szept. 25. 20:32
 5/5 anonim válasza:
Minek vezetted le mondtak neked
2017. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!