Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét nélküli külső boka...

Műtét nélküli külső boka törés, gipsz levétel utáni rehabilitáció? Többi lent.

Figyelt kérdés

Február 5-én jobb lábammal, külső bokatörésem volt spirál töréssel!Műteni szerencsére nem kellett!2 hét fekvőgipsz után 4 hét könnyített járógipszet kaptam!Úgy volt, hogy ezzel a gipszes időszaknak vége, viszont a röntgen még kevés callust/csontképződést mutatott!Még 2 hét járógipszet kaptam, sajnos ez nem könnyített volt!A 2 hét letelte utáni gipszlevételt újabb röntgen követte, ami még mindig kevés callust mutatott!Az orvos, a kérésemre a gipszet már nem rakatta vissza, viszont csak abban az estben engedett el gipszrögzítés nélkül, hogy nagyon vigyázok rá nehogy újra eltörjön!Beszereztem egy bokarögzítőt!Így egészen kellemes!Beszéltem gyógytornásszal, aki még nem tanácsolja a gyógytornát amíg a csontképződés nem megfelelő!Az orvos a gyógytornáról említést sem tett!


-Arra lennék kíváncsi, volt-e már valaki hasonló helyzetben!

-Miért van hogy 8 hét gipsz alatt nem képződött rendesen a csontom?

-Mennyi időbe telik még innentől a felgyógyulásom!

Munkanélküli vagyok, pont a törés miatt veszítettem el sajnos a munkámat és hát igaziból ráérek!De munkát kellene keresnem és csak jó lenne tudnom mikor tudok munkát vállalni eladóként!Ami nem éppen egy bokakímélő terület!A gyógytornász azt mondta, hogy minimum 3-4 hónap még szerinte!De ez persze függ a csontképződétől is!



#bokatörés #gipsz után #kevés callus #nehéz csontgyógyulás
2012. ápr. 11. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fokozd a kalciumbeviteledet sok tejtermékkel és esetleg kalcium pezsgőtablettával. Jó ötlet lehet esetleg a gyógyfürdő, ide reumatológus adhat beutalót.
2012. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. ápr. 22. 17:14
 3/4 anonim válasza:

Sajnos most én is hasonló helyzetben vagyok. Külső spirális bokatörés (fibula). A kezelőorvos nem javasolta a műtétet. Másik helyen voltunk fekvőgipsz átkötözésen, mert már lötyögött. A másik dr. mindenképpen műtétet javasolt, de végül a kezelő dr. nem.

1 hét fekvő,5hét járó gipsz a röntgenen nagy rés van. Most bokarögzítő, vízben mozgatás, mankózás. Minden lépésnél nagyon fáj.

Még nincs megfelelő csontképződés. Túlzott kalciumot nem szedhetek, mert vesekövem lett közben.

Neked meddig tartott ez az állapot? Valami javaslat?Tapasztalat?

Előre is nagyon köszönöm!

2013. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül mi lett veletek,menyi időbe telt a gyógyulás?
2016. dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!