Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orrmelléküreg CT ugyanaz,...

Az orrmelléküreg CT ugyanaz, mint a koponya CT?

Figyelt kérdés
Mert külön orrmelléküreg CT-t sehol nem láttam a neten, tehát nekem koponya ct-m lesz tulajdonképp? Ez nem olyan hosszú, mint az MRI, igaz?

2012. szept. 28. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem teljesen. Ez egy arckoponya CT lesz, gondolom azért, mert vagy polypot gyanítanak, vagy hosszan elhúzó náthád, vagy ilyesmid van(esetleg trauma okán).


Gyakorlatilag csak technikai különbségek vannak (más sík a lényeges, nem szoktak kontrasztanyagot adni, más a range azaz a vizsgálati terület, stb...), de a te szempontodból nem lesz sok különbség.


Igen, jóval rövidebb mint egy MR vizsgálat, mindössze néhány perc az egész.

2012. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugtattál, az MRI halálfélelmem volt, pedig nem vagyok klausztrofóbiás.

Csurog a váladék a torkomba, folyamatosan véreset köpök és állandó torokgyulladásom-náthám van. Szerinted mi lehet? (reflux gyanújával tükröznek hamarosan)

2012. szept. 28. 17:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen az MRI, gyakorlaton kipróbáltam egészségesen :D

Tényleg eléggé klausztrofóbiás, meg engem először halálra ijesztett az első hangja az MR-nek (ekkor jött le topogram -tájékozódó felvétel):).


Mivel nem vagyok orvos nem akarok nagyon találgatásba bocsájtkozni, de a sinusokat (orrmmeléküregeket), nagy valószínűséggel azért nézik meg az esetedben, mert felmerült a gyanú hogy ott felhalmozódott a váladék, esetleg le is tokozódott és ez simán fenn tud tartani egy folyamatos gyulladást.


Ezek általában egy elhúzódó nátha során jönnek létre.ha az orrnyálkahártyája nagyon megvastagszik akkor elzárhatja az arcüreg nyílását, és akkor a kórokozók elszaporodhatnak benne.

Megoldása: vagy "lecsapolják", vagy megműtik(súlyosabb esetben).


A reflux, meg valszeg a véres köpet miatt (nyelőcsövet kikezdte a gyomorsav) jöhetett szóba, vagy valamilyen egyéb tünet alapján (sokat böfögsz, visszajön vele egy kis sav is, égő gyomor, ilyesmi)

2012. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ. akkor a CT csak pár perc és kész, nem félórás?
2012. szept. 28. 17:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
hát, hacsak nincs valami technikai gikszer, akkor nem kellene tovább tartania 5-10 percnél, (onnantól számítva hogy bemész a vizsgálóba, addig hogy kimész). De ez függ attól is fogy milyen a CT (hány szeletes). Pl egy 128 szeletesnél, gyakorlatilag sokkal több idő beállítani a vizsgálatot mint megcsinálni. ilyen gyors CT-nél gyakorlatilag 10-20 másodperc, ha van egy arckoponya CT. De egy 1 szeletesnél ugyanez már percekben mérhető.
2012. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnyugtattál. kaptál három zöld pacsit!
2012. szept. 28. 18:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, és köszi :)
2012. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

megvolt a CT, köszönöm szépen, nyugodtan tudtam így odamenni, 5 perc volt az egész!:)

csütörtökön tudom az eredményét.

2012. okt. 3. 09:19
 9/15 anonim ***** válasza:
megkaptad az eredményt? milyen lett?
2012. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

rendes vagy, hogy rákérdezel:) orrmelléküreg gyulladást és polypot mutatott ki, meg itt-ott duzzanatot.

te értesz a lelet elemzéséhez? mert a gégészem szabin van:(

2012. okt. 4. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!