Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lesz a lányommal? Hogyan...

Mi lesz a lányommal? Hogyan gyógyulnak, akik szilánkos bokatörést szenvedtek?

Figyelt kérdés
A lányom 25 éves és tegnap este eltörte a bokáját. A mai röntgen alapján megállapították, hogy szilánkosan tört és bent tartották a kórházban. Egyenlőre semmit sem tudott mondani az orvosa, csak azt hogy műteni fogják a bokáját. Meddig lesz kórházban és mi várható szerintetek?

2012. nov. 26. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy szilánkos törés.


És az "egyenlőre" kifejezés sem így használandó.


Sajnálom.

2012. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor az állatorvosi egyetem oktatója rosszul tudja?

[link]

Az egyelőre szóban tényleg nincs n, de ez mellékszál.

2012. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oké: egyelőre. Köszönöm a helyreigazítást.


1-es, te mit sajnálsz? Ha igazad van, vállald fel! A szilánkos törés kifejezést a röntgenes orvos használta szóban. Ha nem tudsz a kérdésre segítő módon felelni, mellőzd a hozzászólást! Ilyen egyszerű. Úgy lett volna igazságos, ha a kioktatást követően a kérdésemre is felelsz.

2012. nov. 26. 18:39
 4/11 anonim ***** válasza:

2: Igen, helytelenül használja. Sajnos ez elég gyakori még.


3. Nem kértem a nagyképű s3ggfejségedből. A bokatörés általában 12 hét alatt gyógyul, ha gyógyul egyáltalán.

2012. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak a vérostoba tudálékos emberekkel szemben fordul elő velem, hogy nagyképű s3ggfejnek adom ki magam. Így jártál, de én legalább nem hazudom azt, h sajnálom.
2012. nov. 27. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:

A második vagyok. Hasznos válasz a traumatológiai részhez sajnos nem érkezett (még azt sem tudtuk meg, hogy minek kell hívni a szilánkos törést, ha nem szilánkos törésnek), de akkor leírom azt, amit gyógymasszőrként hozzá tudok tenni, mert az orvosok ezt úgysem mondják el.


A gipszelés ideje alatt érdemes szakszerű masszázst végezni a többi végtagon, ezek ugyanis (főleg a másik lábon) az ún. konszenzuális hatás révén támogatják a gipsz alatti testrészt, csökkentik az izmok sorvadását (megszüntetni nem lehet, de csökkenteni igen). A gipsz levétele után pedig a masszázzsal egyrészt lehet gyorsítani az izomzat regenerálódását, másrészt csonthártyamasszázsal a csontok regenerálódását, a kallusképződést is.


Mind a kettőhöz (tehát a gipszelés alatti és a gipszlevétel utáni masszázshoz is) a műtétet végző orvos engedélye kell, ezt célszerű időben beszerezni, előre megbeszélni vele.

2012. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os, igen, ezzel tudtál segíteni. Szerintem ez az oldal erre való. Köszönöm.
2012. nov. 27. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Szeretném hozzátenni, hogy én is elvégeztem egy gyógymasszőr kurzust, miért ne mondanám el, ha egyszer legalább olyan jól tudom, mint te, csak van még mögötte egy egyetemnyi tudás és 15 év tapasztalat. Tessék több tiszteletet mutatni, kedves kolléga.


A traumatológiai részhez: a "szilánkos törés" kifejezés olyan, mint vegytanban az etilén vagy a paraffin. Még használják, de már nem időszerű, mivel nem írja le jól a jelenséget. A példánál maradva, a paraffin kifejezés a "parum affinis", tehát "kevéssé reakcióképes" latin kifejezésből ered, ami viszont nem igaz a - modern nevükön - alkánokra, mivel ma már számos reakciójuk ismert.


A szilánkos törés pongyola megfogalmazás, mivel számos olyan kategorizált töréstípust említenek így, amely 1.) törése egyáltalán nem hasonlít szilánkra, 2.) nem is tud másképp törni, 3.) felületében a legtöbb törésnél keletkeznek szilánkok.


A következő töréstípusok vannak: Haránttörés, Ferde törés, Spiráltörés, Kompressziós törés, Zöldgallytörés (infractio), Repedés(fissura), Avulziós törés, Patológiás

törés, 10. Lőtt sérülésből származó törés. Ezeken kívül vannak a nem szilánkos, hanem a következő töréstípusok: Szegmentális, Butterfly, Fragment.


Kedves kérdező. Az, hogy tudatlan vagy, nem mentség a tahóságodra. Itt a válaszod, amit akartál.

2012. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Aki tudatlan kérdezzen. Megtettem.

Aki tud, az válaszoljon. De vigyázzon, nehogy a saját dugájába dőljön, mert könnyen a saját tudatlanságát reklámozza vele. Te, kedves Ígyjártál, még a szakszavaktól hemzsegő öntömjéneddel sem tudtad leplezni figyelmetlenségedet és megértésbeli hiányosságaidat. Ha elolvastad volna figyelmesen a kérdésemet/kérdéseimet és képes lettél volna megérteni, akkor nem ezt válaszoltad volna.

Na, megint így jártál. Ráadásul nagy nyilvánosság előtt.


Boldog Karácsonyt Neked is!

2012. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég gyenge próbálkozás volt.


1. Először elmondtam, hogy maga a kérdésed alapja, a "szilánkos törés" is értelmetlen. Az, hogy miért értelmetlen, kifejtettem az imént. Butterfly törése van? Szegmentális? stb. Tehát képtelen voltál rendesen megjelölni a problémádat, és ezek után még ragaszkodtál is hozzá.


2. Ha azt sem tudjuk, valójában mi baja, honnan tudjuk, meddig lesz a kórházban és mi várható? Ennek ellenére a bokatörések átlagos gyógyulási időtartamát is megkaptad tőlem.


3. Miután precízen kifejtem, hogy mi a helyzet, a csökönyös, dacos tudatlanságod mögé bújva kikiáltod, hogy "öntömjén". Meg "figyelmetlenség". Mi is volt a figyelmetlenség? A részletes, felvilágosító válasz? Ez egy vicc.


Ha nem vársz egyetlen normális választ sem, mivel zavarnak a szakszavak, zavar a magabiztos tudás, akkor minek kérdezel? Hogy valaki megnyugtasson? Vagy osztozzon a tudatlanságodban?


Mert arra valóban képtelen vagyok.

2012. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!