Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyának kb.3 havonta kb 3...

Anyának kb.3 havonta kb 3 hétig nagyon fáj a dereka. vajon mi lehet a baj? SÜRGŐS FÉLEK! BŐVEBBEN LENT

Figyelt kérdés

Tehát..ott a dereka nagyon fáj,alig tud menni ez 3 havonta szokott kb jelentkezni, az egyik ismerősünk orvos,és ő egy csomo injekciot adott már neki,sőt mindig mikor fáj neki adott.El is mulik neki egy napra,de aztán megint nagyon fáj. Azt mondták neki,hogy valami becsipődik a derekán.Egészségesen táplálkozik,40 éves volt nyáron.kb 1 éve vagy fél éve van ez a derék fájás..egy 3-4 szer már biztos előfordult..

Én nagyon aggodok mert én igy most 14 évesen elég tudatlan vagyok ahhoz hogy tudjam,hogy ez mennyire súlyos :((

Félek hogy valami nagyobb baja van :( nem akarom az ördögöt a falra festeni csak nagyon aggodok!!!

ja még annyit hogy készül röngenre menni,meg orvoshoz,de én nem birom kivárni..hátha valaki tud valamit mondani erről! :(

HA VALKI IR (AKI ÉRT HOZZÁ) AZT NAGYON NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!DE LÉCCI CSAK AZ IRJON AKI ÉRT HOZZÁ!!



2012. dec. 6. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit értek hozzá, hogy a hagyományos orvoslás ezzel nem tud mást tenni, csak injekciózni, amivel csökkenti a fájdalmat.
2012. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha minden kivizsgálás negatív lelettel zárul, akkor szinte biztos, hogy édesanyád a feldolgozatlan stresszt teszi a derekára. Úgy hívják szaknyelven, hogy szomatizál, ami azt jelenti, hogy a lelki problémáit a test nyelvén tudja csak kifejezni.


Azért is sejtem, hogy erről lehet szó, mert a "háromhavonta" nagyon jelzésértékű. Azt jelzi (ha nincs más fizikai baj mögötte), hogy kb. enmnyi idő alatt telítődik stresszel.


A súlyos derékfájás azt szokta üzenni, hogy "sok a teher, nem bírom".


Jó volna, ha megtanulna lazítani, relaxálni, már csak miattad is. Neked nem szabadna azzal törődni, hogy ő milyen beteg és mitől beteg, mert nem a te dolgod.


Az idegbecsípődést és minden más fizikai okot meg lehet találni és lehet kezeni, ha pedig pszichés gondjai vannak, akkor tessék megtanulni lazítani VAGY keresni egy pszichiátert! De önző dolog egy gyerekre, egy serdülőre tenni azt a gondot, hogy anyuka beteg, anyukáért aggódni kell. Neked nem az a dolgod, hogy anyukáért aggódj, és egy normális szülő nem is terheli a gyerekét azzal, hogy neki mi a baja.


Nyugi! Nem lesz semmi baja. Ha igen, akkor majd ő megoldja ezt.

2012. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nemnem dehogyis..csak szegenynek nagyon faj es latom hogy ugy megy mint egy rokkant es mindent elmodnunk egymasnak es nagyon is erdekel hogy mi baja mert o is meghallgatja az en gondjaimat (megha mas jellenguek is) es koszi a valaszt! Szerintem a sok munkatol van mert eleg sokat dolgozik (fonok ugyan de attol meg dolgozni kell) majd szervezek nekik apaval egy wellness hetveget*o* vagy valamit..mert pl mikor nyaralni voltunk nagyon fajt neki es utana jobban volt..
2012. dec. 6. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!