Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretném elkezdeni fizetni a...

Szeretném elkezdeni fizetni a TB-m. Visszamenőleg kérni fogják az elmaradott összeget amit nem fizettem?

Figyelt kérdés

#TB #társadalombiztosítás #visszamenőleges fizetés
2013. jan. 8. 13:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hogyhogy kifizettetik visszamenőleg? Ezt nem értem. Vegyünk egy átlagos vidéki cigányt, akinek nem volt bejelentett munkája soha a büdös életben, namost ő tíz-húsz év TB-jével tartozik? És persze, akkori áron vagy mai áron? És milyen összeggel tartozik pontosan? Azzal a havi 5000 ft-tal, amelyet a minimál biztosításra kellene fizetni, vagy azzal a TB százalékkal, amit a segélyre lőcsöltek rá utólag?


Ugyanmár. Azt elhiszem, hogy valakinek volt fekete/bejelentett munkaviszonya vagy vállalkozó, és nem fizetett TB-t, aztán amikor elkezdi, akkor a NAV a tökére lép és hátralöki, de visszamenőleg csórival nem fizettetnek semmit, nem kell regélni.

2013. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11-es örülök, hogy még nem tapasztaltál ilyet. Nem én találtam ki ezt a törvényt. Ne az én szavamban kételkedj, mert a törvény logikátlan. Nem tudom, hogy fogja kifizetni az, akinek nincsen bevétele, vagy jófej szülei... Nálam úgy volt, hogy 2010-ben megszűntem nappali tagozatosnak lenni, és elkezdtem egy 2 éves esti képzést. Munkám nem volt mellette (mert még a diákmunkákra is csak nappali tagozatos hallgatói jogviszonyú emberkéket keresnek). Nem küldtek semmilyen levelet, hogy te hülye, mostantól fizess tb-t. 2013 januárban a nagypapám a nevemre iratta a házát (ő még ott lakik), és ettől valahogy "bekerültem a rendszerbe". Tavasszal kiküldték a kis levelüket, hogy 140 valahányezerrel tartozom, a büntetést meg majd szept. végén számlázzák. A szüleim fizették ki, nekem meg csak ég a pofám. Még nem számláztak ki a büntetést, bementünk a NAV-hoz, azt mondták, hogy 50-60 körül lesz.

Tesóm nyáron fejezte be a sulit, most októbertől fizetheti ő is a tb-t havonta, mivel még nem talált munkát. Király. Itt a "mese" vége. Ügy fog folytatódni reményeim szerint, hogy a középső testvér elindul az Óperenciás tengeren túlra szobalánynak. by-by

2013. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ehhez két hülye is kell. Egy, aki jogtalanul büntet, és egy másik, aki befizeti.


Az ország jelentős része munkanélküli.


Szerinted őutánuk ki fizeti a tébééét? Senki öcsém. Kapnak ellátást kórházban? Igen.


Én a köpeny másik oldaláról legalább ezer olyan embert láttam, aki mindenféle biztosítás nélkül ellátásért csörömpölt. Nem csúszott-mászott, hanem csörömpölt. A hajleszoknak is van tébéjük. Na, egy szó mint száz: Magyarországon effektíve mindenkinek van tébéje.


Aki egy öröklés után tébét fizet, az meg menjen is egy boldogabb országba (én is ezt tettem), és maradjon ilyen buta.

2013. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 macflower ***** válasza:
100%
Igen, fogják követelni visszamenőleg. Tőlem is beszedtek mindenestül 140e Ft-ot. Úgyhogy aki nem fizet, annak a feje felett ott a pallos, hogy bármikor kaphat egy felszólítást több százezer forinttal is akár, hamár pl. 4 éve nem fizet. Felháborító, hogy megvárja az állam míg ilyen nagyra duzzan a tartozásod, hogy utána minden szart rá tudjanak tenni... Ugyanis ezt senknek sem mondják, hogy iskola vége után negyvenöt nappal 6.810 Ft-ot fizess a 0 Ft-os jövedelmedből...
2014. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én tavaly,az őszi félévben halasztottam.

Ez alatt nem volt munkám.Most tavasszal viszont megint aktív voltam.

Akkor most abban az üres félévben nekem halmozódott vmi?

Én ezzel nem voltam tisztában.

Félek,hogy majd 4 év múlva küldenek vmi csekket,kamattal.

2014. júl. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!