Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek a vérnyomásméréstől?

Félek a vérnyomásméréstől?

Figyelt kérdés
a suliban vérnyomást mértek és hát egy picit magas lett nem tudom mennyi oda se emrtem nézni én annyira féltem hogy reszkettem mi tegyek hogy ne féljek?

2013. jan. 17. 14:51
 1/8 A kérdező kommentje:
voltam a multkor sziv ultrahangon es nem volt semmi bajom
2013. jan. 17. 14:54
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval voltam kardiologán és egészséges vagyok
2013. jan. 17. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Valamiféle fóbia lehet, ami egyébként annyiból baj, hogy így lehet, pont amiatt megy fel a vérnyomásod, mert félsz.

Ezt a félelmet leginkább úgy lehet leküzdeni, ha szembenézel vele. Ha átesel 3-4 vérnyomásmérésen, és meglátod, hogy semmi gáz nincs, nem fogsz ennyire félni.

2013. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a multkor mikor voltam orvosnál 130 volt az ugy tudom nem számit soknak de akro si eléggé ideges voltam
2013. jan. 17. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Többször kell mérni vagy méretni. Szokni kell a helyzetet. Szerintem a suliban is többször lemehetsz a védőnőhöz visszaméretni, ami által szép lassan megszokod.

A 4. vagy 5. alkalommal már biztos nem fogsz félni, és igen a félelem, az idegeskedés felviszi.

Ha otthon vagy nagyszülőknél van vérnyomásmérő ott is érdemes megmérni.

2013. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosok is ismerik. Fehér-köpeny szindrómának nevezik. Így aztán levonnak valamennyit a "magas" vérnyomásból. A 130 az egyáltalán nem magas. És már ne haragudj: nem azon kell rinyálni, ha valami hibát találnak, mert azt ki lehet javítani. Inkább az a rossz, ha nem találnak semmit, azt feldobod a bakkancsot.
2013. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor nekem mérik a vérnyomásomat, annyira ideges vagyok, nehogy magas legyen, hogy attól az idegeskedéstől megy fel :D Amikor magamnak mérem itthon, akkor mindig jó. Teljesen normális, ha ideges vagy, amikor mások mérik a vérnyomásodat.
2013. jan. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem orvosnál 130 meg amikor reszkettem az udegerségtöl asszem 142 vagy mennyiithon meg 120 körül volt mikor még nem ijeszett rám az orvos
2013. jan. 20. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!